O‘zbekiston Prezidenti Rossiya Federatsiyasiga keldi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Sankt-Peterburg shahriga amaliy tashrif bilan keldi. Pulkovo xalqaro aeroportida martabali mehmonni shahar gubernatori Aleksandr Beglov va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
O‘zbekiston rahbari 21-22-dekabr kunlari bo‘lib o‘tadigan bo‘lish dasturi doirasida Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etadi. style="text-align: justify;">Sammitlar kun tartibidan mazkur ko‘p tomonlama birlashmalar doirasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirishning dolzarb masalalari o‘rin olgan.
An’anaga ko‘ra, hamkorlikda olib borilgan ishlarning asosiy natijalari sarhisob qilinadi va kelgusi yilning ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha fikr almashiladi.

The President of Uzbekistan arrived in the Russian Federation
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived on a working visit to St. Petersburg.
At Pulkovo International Airport, the distinguished guest was met by the city governor Alexander Beglov and other officials.
As part of the stay program on December 21-22, the leader of Uzbekistan will take part in the next meeting of the Supreme Eurasian Economic Council in observer status and an informal meeting of the heads of state of the CIS.
The agenda of the summits includes current issues of further expansion of mutually beneficial cooperation within the framework of these multilateral associations.
Traditionally, the main results of joint work will be summed up and views will be exchanged on priority areas of practical interaction in the coming year.