O‘zbekiston Prezidenti Rossiya Federatsiyasiga keldi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Sankt-Peterburg shahriga amaliy tashrif bilan keldi. Pulkovo xalqaro aeroportida martabali mehmonni shahar gubernatori Aleksandr Beglov va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
O‘zbekiston rahbari 21-22-dekabr kunlari bo‘lib o‘tadigan bo‘lish dasturi doirasida Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etadi. style="text-align: justify;">Sammitlar kun tartibidan mazkur ko‘p tomonlama birlashmalar doirasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirishning dolzarb masalalari o‘rin olgan.
An’anaga ko‘ra, hamkorlikda olib borilgan ishlarning asosiy natijalari sarhisob qilinadi va kelgusi yilning ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha fikr almashiladi.

Президент Узбекистана прибыл в Российскую Федерацию
В международном аэропорту «Пулково» высокого гостя встретили губернатор города Александр Беглов и другие официальные лица.
В рамках программы пребывания 21-22 декабря лидер Узбекистана примет участие в очередном заседании Высшего Евразийского экономического совета в статусе наблюдателя и неформальной встрече глав государств СНГ.
В повестку дня саммитов включены актуальные вопросы дальнейшего расширения взаимовыгодного сотрудничества в рамках указанных многосторонних объединений.
Традиционно будут подведены основные итоги совместной работы и состоится обмен мнениями по приоритетным направлениям практического взаимодействия в предстоящем году.