Latviya Respublikasi elchisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
15-aprel kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayev Latviya Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Girts Yaunzems bilan uchrashdi.
Muloqot davomida Oʻzbekiston fuqarolarining huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, shuningdek mehnat migratsiyasi sohasidagi ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Xususan, hukumatlararo bitimni imzolashni jadallashtirish va mehnat migratsiyasi sohasini kengaytirishga alohida eʼtibor qaratildi.
Tomonlar muntazam muloqotni yo‘lga qo‘yishdan o‘zaro manfaatdor ekanligini bildirib, hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha qo‘shma qadamlarni kelishib oldi.

Meeting with the Ambassador of the Republic of Latvia
On April 15, Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Olimjon Abdullaev met with Girts Jaunzems, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia to Uzbekistan.
During the meeting, issues related to the protection of the rights and legitimate interests of citizens of Uzbekistan were discussed, as well as the development of bilateral cooperation in the field of labor migration, including the acceleration of the signing of an intergovernmental agreement and the expansion of organized labor migration channels.
The sides expressed mutual interest in maintaining regular dialogue and agreed on joint steps to further develop cooperation.