Latviya Respublikasi elchisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
15-aprel kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayev Latviya Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Girts Yaunzems bilan uchrashdi.
Muloqot davomida Oʻzbekiston fuqarolarining huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, shuningdek mehnat migratsiyasi sohasidagi ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Xususan, hukumatlararo bitimni imzolashni jadallashtirish va mehnat migratsiyasi sohasini kengaytirishga alohida eʼtibor qaratildi.
Tomonlar muntazam muloqotni yo‘lga qo‘yishdan o‘zaro manfaatdor ekanligini bildirib, hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha qo‘shma qadamlarni kelishib oldi.

О встрече с послом Латвийской Республики
15 апреля заместитель министра иностранных дел Узбекистана Олимжон Абдуллаев провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвийской Республики в Узбекистане Гиртсом Яунземсом.
В ходе встречи обсуждены вопросы защиты прав и законных интересов граждан Узбекистана, а также развития двустороннего сотрудничества в сфере трудовой миграции, включая ускорение подписания межправительственного соглашения и расширение каналов организованной трудовой миграции.
Стороны выразили обоюдную заинтересованность в проведении регулярного диалога и согласовали совместные шаги по развитию сотрудничества.