Mo‘g‘ulistonning O‘zbekistondagi elchisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
2026-yil 10-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Mirvohid Azimov Mo‘g‘ulistonning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Daadanxuu Batbaatar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot davomida O‘zbekiston-Mo‘g‘uliston keng qamrovli sheriklik munosabatlarining bugungi kun tartibidagi dolzarb mavzulari muhokama qilindi.
Jumladan, siyosiy hamkorlikning yuqori darajasi qayd etildi, savdo-iqtisodiy hamda madaniy-gumanitar sohalardagi masalalar bo‘yicha fikr almashildi.
Tomonlar 2026-yilda turli darajadagi tashrif va muloqotlar rejalashtirilganini mamnuniyat bilan qayd etib, oldinda turgan vazifalar bo‘yicha yaqindan hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldi.

Meeting with the Ambassador of Mongolia to Uzbekistan
On June 10, 2026, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Mirvokhid Azimov met with Daadankhuu Batbaatar, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Mongolia to Uzbekistan.
During the meeting, the parties discussed current issues on the agenda of comprehensive partnership between Uzbekistan and Mongolia.
In particular, they noted the high level of political cooperation and exchanged views on trade, economic, cultural, and humanitarian cooperation.
The parties expressed satisfaction with the fact that visits and contacts at various levels are planned for 2026 and agreed to continue close cooperation in implementing upcoming tasks.