TIV rahbari Ozarbayjon elchisi bilan xayrlashuv uchrashuvini o‘tkazdi
7-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov O‘zbekistonda diplomatik faoliyatini yakunlayotgan Ozarbayjon Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Guseyn Guliyev bilan xayrlashuv uchrashuvini o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida elchiga mamlakatimizdagi o‘n to‘rt yillik samarali faoliyati davomida O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini mustahkamlashga qo‘shgan beqiyos hissasi uchun minnatdorlik bildirildi.
Shu yillar davomida u nafaqat Ozarbayjonning O‘zbekistondagi munosib vakili, balki diplomatik korpus duayeni sifatida ham yuksak hurmat va e’tirofga sazovor bo‘lgani ta’kidlandi.
Shuningdek, elchining mamlakatlar o‘rtasidagi do‘stlik va birodarlik rishtalarini mustahkamlash yo‘lidagi xizmatlari O‘zbekistonda munosib baholangani alohida qayd etildi. Davlatning yuksak mukofotlari – “Do‘stlik” va “Mehnat shuhrati” ordenlari bilan taqdirlangani uning ko‘p yillik samarali faoliyatining yuksak e’tirofi ekani ta’kidlandi.
Uchrashuv yakunida Guseyn Guliyevga O‘zbekiston–Ozarbayjon hamkorligini rivojlantirish yo‘lidagi fidokorona mehnati uchun yana bir bor minnatdorlik bildirilib, mustahkam sog‘liq, oilaviy baxt-saodat va kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilandi.

Foreign Minister held a farewell meeting with the Ambassador of Azerbaijan
On July 7, Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov held a farewell meeting with Huseyn Guliyev, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Uzbekistan.
During the meeting, appreciation was expressed to the Ambassador for his invaluable contribution to strengthening the relations of strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Azerbaijan throughout his fourteen years of distinguished service in Uzbekistan.
It was noted that over these years he earned profound respect not only as an outstanding representative of Azerbaijan in Uzbekistan, but also as the Dean of the Diplomatic Corps.
Special attention was drawn to the fact that his significant contribution to strengthening the bonds of friendship and brotherhood between the two countries has been highly recognized in Uzbekistan. His being awarded the Orders of "Dustlik" and "Mehnat Shuhrati" stands as a testament to his many years of distinguished service.
At the conclusion of the meeting, gratitude was once again expressed to Ambassador Huseyn Guliyev for his devoted efforts in advancing Uzbekistan–Azerbaijan cooperation, and wishes were extended for good health, family well-being, and every success in his future endeavors.