O‘zbekiston Prezidentining Oliy Majlisga va mamlakat xalqiga Murojaatnomasi Pokistonda urdu tilida chop etildi
Prezident Shavkat Mirziyoyevning O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi va xalqiga Murojaatnomasi urdu tiliga tarjima qilingan
pext:ign formatida kitob nashr etildi. justify;">Nashr Pokistonning urdu tilida so‘zlashuvchi auditoriyasini O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlarning asosiy yo‘nalishlari, milliy rivojlanish strategiyalari va davlat rahbarining kelajakka qaratilgan siyosiy tashabbuslari bilan tanishtirishga qaratilgan.
Pokistonlik ekspertlarning fikriga ko‘ra, “Urdu tilidagi dialog”ni O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlarning asosiy yo‘nalishlari bilan tanishtirish. O‘zbekiston va Pokiston xalqlari o‘rtasidagi madaniy-gumanitar hamkorlikni tushunish, mustahkamlash.
Nashr Pokistonning ijtimoiy-siyosiy, ishbilarmon va ilmiy doiralari vakillari, shuningdek, keng jamoatchilik o‘rtasida tarqatiladi.

В Пакистане на языке урду опубликовано Послание Президента Узбекистана Олий Мажлису и народу страны
В Пакистане в книжном формате издано Послание Президента Шавката Мирзиёева Олий Мажлису и народу Узбекистана, переведённое на язык урду.
Публикация направлена на ознакомление урдуязычной аудитории Пакистана с ключевыми направлениями реформ, реализуемых в Узбекистане, стратегиями национального развития и политическими инициативами главы государства, нацеленными на будущее.
По мнению пакистанских экспертов, перевод Послания на язык урду будет способствовать дальнейшему развитию политического диалога и взаимопонимания, укреплению культурно-гуманитарного сотрудничества между народами Узбекистана и Пакистана.
Издание распространяется среди представителей общественно-политических, деловых и академических кругов Пакистана, а также широкой общественности.