O‘zbekiston delegatsiyasi Sankt-Peterburgda mehnat migratsiyasi va fuqarolar huquqlarini himoya qilish masalalari bo‘yicha muzokaralar o‘tkazdi
2026-yil 11-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayevning Sankt-Peterburg shahriga amaliy tashrifi doirasida Sankt-Peterburg va Leningrad viloyati hukumatlari rahbariyati, Tashqi aloqalar qo‘mitasi, Mehnat va aholini bandlik qo‘mitasi hamda boshqa qator ixtisoslashgan tashkilotlar vakillari bilan muzokaralar bo‘lib o‘tdi.
323

Делегация Узбекистана провела переговоры в Санкт-Петербурге по вопросам трудовой миграции и защиты прав граждан
11 июня 2026 года в рамках рабочего визита заместителя министра иностранных дел Республики Узбекистан Олимжона Абдуллаева в Санкт-Петербург состоялись переговоры с руководством Правительства Санкт-Петербурга и Ленинградской области, Комитета по внешним связям, Комитета по труду и занятости населения, а также других профильных организаций.
321