Toshkentda “Ta’lim va ta’lim texnologiyalari – Ta’limExpo/ISUE” xalqaro ko‘rgazmasiga tayyorgarlik ko‘rilmoqda
2026-yil 10–12-noyabr kunlari O‘zbekiston poytaxtida ko'rgazmasi"Ta'lim va o'rganish -'Exlimpo" ISUE”.
Tashkilotchilar ta’kidlaganidek, O‘zbekistonda “Yangi O‘zbekiston” taraqqiyot strategiyasining asosiy yo‘nalishlaridan biri bo‘lgan ta’lim tizimida keng ko‘lamli islohotlar amalga oshirilmoqda. Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev ta’lim – mamlakatni modernizatsiya qilish, yoshlarni XXI asr chaqiriqlariga tayyorlash asosi ekanini bir necha bor ta’kidladi. So‘nggi yillarda mamlakatimizda ta’limning yangi standartlari faol joriy etilmoqda, zamonaviy maktab va universitetlar tashkil etilmoqda, raqamli texnologiyalar va talab yuqori bo‘lgan kasblar uchun o‘quv dasturlari joriy etilmoqda. 2026-yilning “Yoshlarni zamonaviy kasb-hunarlarga o‘rgatish yili” deb e’lon qilinishi ramziy qadam bo‘ldi.
Ushbu o‘zgarishlar fonida Ta’lim va ta’lim texnologiyalariXalqaro ko‘rgazmasi 1-noyabrda Ta’lim-ekspo 12-noyabrda bo‘lib o‘tadi. 2026style="text-align: justify;">Tadbirda ta’lim muassasalari, EdTech kompaniyalari, davlat va xalqaro tashkilotlar, biznes hamjamiyatlari, ilmiy doiralar va ekspertlar jadal o‘zgarib borayotgan mehnat bozorida inson kapitalini rivojlantirishning strategik yo‘llarini – maktabgacha ta’lim va maktab ta’limidan tortib, mutaxassislarni kasbiy qayta tayyorlash va malakasini oshirishgacha bo‘lgan masalalarni muhokama qiladilar. uzluksiz ta’lim, ta’lim jarayoniga innovatsion texnologiyalarni joriy etish, yumshoq va raqamli ko‘nikmalarni rivojlantirish, shuningdek, malakali kadrlar tayyorlashda davlat va biznesning o‘zaro hamkorligi yechimlarini topish masalalariga to‘lanadi.
Ta'lim Expo/ISUE har yili barqaror iqtisodiy o'sish va mamlakat raqobatbardoshligini oshirish maqsadlariga mos keladigan, kadrlar tayyorlash sohasidagi eng zamonaviy yechimlar namoyish etiladigan va ta'lim sohasini rivojlantirishga yangi yondashuvlar shakllanadigan platformaga aylanadi.
xalqaro tashkilotchilar. Iteca Exhibitions” va uningMarkaziy Osiyo Kongresslaridagi hamkori – CCA.Prezidentning ta’lim tizimini isloh qilish bo‘yicha tashabbuslaridan ilhomlanib, ular o‘zlarininguchinchi ta’lim ko‘rgazmasiniqayta boshlamoqdalar. justify;">

Tashkent is preparing for the international exhibition "Education and Learning Technologies - Ta'limExpo / ISUE"
On November 10–12, 2026, the capital of Uzbekistan will host the International exhibition"Education and Learning Technologies - Ta'limExpo / ISUE".
As the organizers note, Uzbekistan is undergoing a large-scale reform of the education system, which is one of the key directions of the “New Uzbekistan” Development Strategy. President Shavkat Mirziyoyev has repeatedly emphasized that education is the basis for modernizing the country and preparing youth for the challenges of the 21st century. In recent years, the country has been actively introducing new education standards, creating modern schools and universities, introducing digital technologies and training programs for in-demand professions. A symbolic step was the announcement of 2026 as the “Year of Training Youth in Modern Professions.”
Against the backdrop of these transformations, theInternational Exhibition "Education and Learning Technologies - Ta'limExpo/ISUE" will be held in Tashkent on November 10-12, 2026 style="text-align: justify;">The event will bring together educational institutions, EdTech companies, government and international organizations, the business community, academia and experts to discuss strategic ways to develop human capital - from preschool education and schooling to professional retraining and advanced training of specialists in a rapidly changing labor market.
Particular attention will be paid to issues of lifelong education, the introduction of innovative technologies in the educational process, the development of soft and digital skills, as well as finding solutions for interaction between the state and business in the training of qualified personnel.
Ta'lim Expo/ISUE will become an annual platform where the most modern solutions in the field of training will be demonstrated and new approaches to the development of the educational industry will be formed, corresponding to the objectives of sustainable economic growth and increasing the country's competitiveness.
"The organizers are the international exhibition company Iteca Exhibitions" and its partner of Congresses of Central Asia - CCA. Inspired by the President’s initiatives to reform the education system, they are resuming theirthird educational exhibitionexpanding the company’s portfolio of projects in strategically important areas of the economy and social life.