Toshkentda “Ta’lim va ta’lim texnologiyalari – Ta’limExpo/ISUE” xalqaro ko‘rgazmasiga tayyorgarlik ko‘rilmoqda
2026-yil 10–12-noyabr kunlari O‘zbekiston poytaxtida ko'rgazmasi"Ta'lim va o'rganish -'Exlimpo" ISUE”.
Tashkilotchilar ta’kidlaganidek, O‘zbekistonda “Yangi O‘zbekiston” taraqqiyot strategiyasining asosiy yo‘nalishlaridan biri bo‘lgan ta’lim tizimida keng ko‘lamli islohotlar amalga oshirilmoqda. Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev ta’lim – mamlakatni modernizatsiya qilish, yoshlarni XXI asr chaqiriqlariga tayyorlash asosi ekanini bir necha bor ta’kidladi. So‘nggi yillarda mamlakatimizda ta’limning yangi standartlari faol joriy etilmoqda, zamonaviy maktab va universitetlar tashkil etilmoqda, raqamli texnologiyalar va talab yuqori bo‘lgan kasblar uchun o‘quv dasturlari joriy etilmoqda. 2026-yilning “Yoshlarni zamonaviy kasb-hunarlarga o‘rgatish yili” deb e’lon qilinishi ramziy qadam bo‘ldi.
Ushbu o‘zgarishlar fonida Ta’lim va ta’lim texnologiyalariXalqaro ko‘rgazmasi 1-noyabrda Ta’lim-ekspo 12-noyabrda bo‘lib o‘tadi. 2026style="text-align: justify;">Tadbirda ta’lim muassasalari, EdTech kompaniyalari, davlat va xalqaro tashkilotlar, biznes hamjamiyatlari, ilmiy doiralar va ekspertlar jadal o‘zgarib borayotgan mehnat bozorida inson kapitalini rivojlantirishning strategik yo‘llarini – maktabgacha ta’lim va maktab ta’limidan tortib, mutaxassislarni kasbiy qayta tayyorlash va malakasini oshirishgacha bo‘lgan masalalarni muhokama qiladilar. uzluksiz ta’lim, ta’lim jarayoniga innovatsion texnologiyalarni joriy etish, yumshoq va raqamli ko‘nikmalarni rivojlantirish, shuningdek, malakali kadrlar tayyorlashda davlat va biznesning o‘zaro hamkorligi yechimlarini topish masalalariga to‘lanadi.
Ta'lim Expo/ISUE har yili barqaror iqtisodiy o'sish va mamlakat raqobatbardoshligini oshirish maqsadlariga mos keladigan, kadrlar tayyorlash sohasidagi eng zamonaviy yechimlar namoyish etiladigan va ta'lim sohasini rivojlantirishga yangi yondashuvlar shakllanadigan platformaga aylanadi.
xalqaro tashkilotchilar. Iteca Exhibitions” va uningMarkaziy Osiyo Kongresslaridagi hamkori – CCA.Prezidentning ta’lim tizimini isloh qilish bo‘yicha tashabbuslaridan ilhomlanib, ular o‘zlarininguchinchi ta’lim ko‘rgazmasiniqayta boshlamoqdalar. justify;">

Ташкент готовится к международной выставке "Образование и Технологии обучения - Ta'limExpo / ISUE"
10–12 ноября 2026 года в столице Узбекистана пройдёт Международная выставка "Образование и Технологии обучения - Ta'limExpo / ISUE".
Как отмечают организаторы, в Узбекистане проводится масштабная реформа системы образования, являющаяся одним из ключевых направлений Стратегии развития «Новый Узбекистан». Президент Шавкат Мирзиёев неоднократно подчёркивал, что именно образование является основой модернизации страны и подготовки молодёжи к вызовам XXI века. В последние годы в стране активно внедряются новые стандарты обучения, создаются современные школы и университеты, внедряются цифровые технологии и программы подготовки кадров по востребованным профессиям. Символичным шагом стало объявление 2026 года «Годом обучения молодёжи современным профессиям».
На фоне этих преобразований в Ташкенте 10–12 ноября 2026 года пройдёт Международная выставка "Образование и Технологии обучения - Ta'limExpo/ISUE".
Событие объединит образовательные учреждения, EdTech-компании, государственные и международные организации, бизнес-сообщество, академические круги и экспертов для обсуждения стратегических путей развития человеческого капитала — от дошкольного воспитания и школьного обучения до профессиональной переподготовки и повышения квалификации специалистов в условиях стремительно меняющегося рынка труда.
Особое внимание будет уделено вопросам непрерывного образования, внедрению инновационных технологий в учебный процесс, развитию soft и digital skills, а также поиску решений для взаимодействия государства и бизнеса в подготовке квалифицированных кадров.
Ta’lim Expo/ISUE станет ежегодной площадкой, где будут демонстрироваться самые современные решения в сфере обучения и формироваться новые подходы к развитию образовательной отрасли, соответствующие задачам устойчивого экономического роста и повышения конкурентоспособности страны.
«Организаторы — международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнёр Congresses of Central Asia – CCA. Вдохновившись инициативами Президента по реформированию системы образования, они возобновляют свою третью по счёту образовательную выставку, расширяющую портфель проектов компании в стратегически значимых сферах экономики и социальной жизни».