Oʻzbekiston va Qozogʻiston tashqi ishlar vazirlari oʻrtasida telefon orqali muloqot boʻlib oʻtdi
30-dekabr kuni O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bilan Qozog‘iston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov o‘rtasida telefon orqali muloqot bo‘lib o‘tdi. Kosherbayev.
O‘tgan yilning asosiy yutuqlari sarhisob qilinib, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini rivojlantirishning misli ko‘rilmagan dinamikasi mamnuniyat bilan qayd etildi.
Shuningdek, 2026 yilga mo‘ljallangan ko‘p tomonlama hamkorlikning asosiy ustuvor yo‘nalishlari va ikki tomonlama hamkorlik rejalari muhokama qilindi. formatlar.

A telephone conversation took place between the Ministers of Foreign Affairs of Uzbekistan and Kazakhstan
On December 30, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov and the Minister of Foreign Affairs of Kazakhstan Ermek Kosherbayev.
The key achievements of the past year were summed up and the unprecedented dynamics in the development of strategic partnerships and allied relations were noted with satisfaction.
Key priorities for 2026 were also discussed, including plans for cooperation in both bilateral and multilateral formats.