O‘zbekiston Prezidenti Pokistonga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan 5 fevral kuni Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shohboz Sharifga jo‘nab ketdi. tashrif buyuradi.
Avval xabar qilinganidek, Islomobod shahrida oliy darajadagi muzokaralar va Strategik hamkorlik kengashining birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston-Pokiston do‘stlik munosabatlari va sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari ko‘rib chiqiladi
justify;">Sammit yakunlari bo‘yicha Qo‘shma deklaratsiya va ikki tomonlama mustahkam hujjatlar to‘plami imzolanishi rejalashtirilgan.
Tashrifning ishbilarmonlik dasturi doirasida davlatimiz rahbarining qo‘shma biznes-forum va boshqa tadbirlarda ishtirok etishi ko‘zda tutilgan.

Президент Узбекистана отбыл в Пакистан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Премьер-министра Исламской Республики Пакистан Шахбаза Шарифа 5 февраля отбыл в эту страну с государственным визитом.
Как сообщалось ранее, в городе Исламабаде состоятся переговоры на высшем уровне и первое заседание Совета стратегического сотрудничества.
Будут рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-пакистанских отношений дружбы и стратегического партнерства.
По итогам саммита планируется подписание Совместной декларации и солидного пакета двусторонних документов.
В рамках деловой программы визита предусматривается участие главы нашего государства в совместном бизнес-форуме и других мероприятиях.