Qozog‘iston elchisi bilan uchrashuv haqida
18-dekabr kuni O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon Aloyev bilan uchrashdi. Qozog‘iston Respublikasining O‘zbekistondagi Muxtor vakili Beybut Atamqulov
Uchrashuv chog‘ida tomonlar ikki tomonlama kun tartibidagi dolzarb masalalarni muhokama qildilar, siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi hamkorlik natijalarini sarhisob qildilar. 2026 yilga moʻljallangan hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlari.
Qozogʻiston Respublikasi Prezidenti Qosim-Jomart Toqayevning 125-16-noyabr kunlari boʻlib oʻtgan Oʻzbekiston Respublikasiga davlat tashrifi va Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining yettinchi maslahat uchrashuvi muvaffaqiyatli yakunlanishiga alohida eʼtibor qaratildi. Toshkent.

About the meeting with the Ambassador of Kazakhstan
On December 18, the First Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bahromjon Aloev held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to Uzbekistan Beibut Atamkulov.
During the meeting, the parties discussed current issues on the bilateral agenda, summed up the results of cooperation
in the political, trade-economic and cultural-humanitarian spheres for 2025 and outlined priority areas of interaction for 2026.
Particular attention was paid to successful the results of the state visit of the President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev to the Republic of Uzbekistan and the Seventh Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia, which were held on November 15-16, 2025 in the city of Tashkent.