14-yanvar kuni O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov, Bahtiyor Saidov cumhuriyatini qabul qildi. yangi tayinlangan Falastinning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
O‘zbekiston va Falastin o‘rtasidagi munosabatlarni ikki tomonlama va ko‘p tomonlama formatlarda rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Ikki davlat oʻrtasidagi doʻstlik aloqalari va konstruktiv muloqotni yanada mustahkamlash boʻyicha kelishuvga erishildi.
Oʻzbekiston Tashqi ishlar vazirligi elchini mamlakatdagi faoliyati davomida qoʻllab-quvvatlashga tayyor.

The new Palestinian ambassador presented copies of his credentials
On January 14, the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov accepted copies of credentials from Vaill Ahmed Battrehi, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Palestine in Uzbekistan
Issues of developing relations between Uzbekistan and Palestine in bilateral and multilateral formats were discussed. An agreement was reached on further strengthening friendly ties and constructive dialogue between the two states.
The Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan is ready to support the ambassador during his activities in the country.