Oʻzbekiston va Pokiston tashqi ishlar vazirlari oʻrtasida telefon orqali muloqot boʻlib oʻtdi
30-dekabr kuni O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Pokiston Respublikasi Senatori, Afg‘oniston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Mo‘min Ishoq va Islom Karimov bilan telefon orqali muloqot qildi. Dar.
O‘zbekiston va Pokiston o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlar siyosiy, iqtisodiy va gumanitar sohalarda barqaror rivojlanishdan dalolat beradi. Muloqotga xos bo‘lgan o‘zaro ishonch va anglashuv muhiti yuqori baholandi.
Sheriklikni yanada mustahkamlash va amaliy hamkorlikni kengaytirishga sodiqlik yana bir bor tasdiqlandi.

The foreign ministers of Uzbekistan and Pakistan held a telephone conversation
On December 30, the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov had a telephone conversation with the Senator, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Mohammad Ishaq Dar.
Bilateral Relations between Uzbekistan and Pakistan demonstrate sustainable development in the political, economic and humanitarian spheres. The atmosphere of mutual trust and understanding that characterizes the dialogue was highly appreciated.
The commitment to further strengthening the partnership and expanding practical cooperation was reaffirmed.