O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Avstriyaning Yevropa va xalqaro ishlar vaziri bilan uchrashdi
3-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov, Xalqaro va Yevropa rezidentlari bilan uchrashdi. Avstriya.
“Avstriya Yevropa va xalqaro ishlar vaziri X.E.Beate Maynl-Raysinger bilan uchrashuvda ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirish, shuningdek, mintaqaviy va global muammolar yuzasidan samimiy fikr almashdik”, — deb yozadi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. “Biz O‘zbekiston va Avstriya o‘rtasida savdo va investitsiyalardan tortib, ta’lim, madaniyat va barqaror rivojlanishgacha bo‘lgan turli sohalardagi hamkorlikni mustahkamlash yo‘llarini muhokama qildik.
Munosabatlarimizni yanada chuqurlashtirish, o‘zaro hamkorlik uchun yangi imkoniyatlar izlash va mamlakatlarimiz fuqarolari manfaatini ko‘zlashga qaratilgan qo‘shma tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha o‘zaro intilishlarimizni yana bir bor tasdiqladik. ushbu konstruktiv hamkorlikni davom ettirish va umumiy intilishlarimizni aniq va aniq natijalarga aylantirish.”

Министр иностранных дел Республики Узбекистан встретился с министром по европейским и международным делам Австрии
3 декабря министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов встретился с Беате Майнль-Райзингер, министром по европейским и международным делам Австрии.
“На встрече с министром по европейским и международным делам Австрии Е.П. Беате Майнль-Райзингер, провели искренний обмен мнениями о развитии двусторонних отношений, а также о региональных и глобальных вопросах– написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Обсудили пути укрепления сотрудничества между Узбекистаном и Австрией в самых разных сферах — от торговли и инвестиций до образования, культуры и устойчивого развития.
Вновь подтвердили нашу взаимную приверженность дальнейшему углублению отношений, поиску новых возможностей для взаимодействия и поддержке совместных инициатив, направленных на благо граждан наших стран.
С нетерпением ожидаем продолжения этого конструктивного партнёрства и превращения наших общих устремлений в конкретные и ощутимые результаты”.