O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Avstriyaning Yevropa va xalqaro ishlar vaziri bilan uchrashdi
3-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov, Xalqaro va Yevropa rezidentlari bilan uchrashdi. Avstriya.
“Avstriya Yevropa va xalqaro ishlar vaziri X.E.Beate Maynl-Raysinger bilan uchrashuvda ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirish, shuningdek, mintaqaviy va global muammolar yuzasidan samimiy fikr almashdik”, — deb yozadi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. “Biz O‘zbekiston va Avstriya o‘rtasida savdo va investitsiyalardan tortib, ta’lim, madaniyat va barqaror rivojlanishgacha bo‘lgan turli sohalardagi hamkorlikni mustahkamlash yo‘llarini muhokama qildik.
Munosabatlarimizni yanada chuqurlashtirish, o‘zaro hamkorlik uchun yangi imkoniyatlar izlash va mamlakatlarimiz fuqarolari manfaatini ko‘zlashga qaratilgan qo‘shma tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha o‘zaro intilishlarimizni yana bir bor tasdiqladik. ushbu konstruktiv hamkorlikni davom ettirish va umumiy intilishlarimizni aniq va aniq natijalarga aylantirish.”

The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan met with the Minister for European and International Affairs of Austria
On December 3, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with Beate Meinl-Reisinger, Minister for European and International Affairs of Austria.
“At a meeting with the Minister of European and International Affairs of Austria, H.E. Beate Meinl-Reisinger, we had a sincere exchange of views on the development of bilateral relations, as well as on regional and global issues,” the head of the Uzbekistan Foreign Ministry wrote in his telegram channel. “We discussed ways to strengthen cooperation between Uzbekistan and Austria in a variety of areas - from trade and investment to education, culture and sustainable development.
Reaffirmed our mutual commitment to further deepen our relationship, seek new opportunities for interaction and support joint initiatives aimed at benefiting the citizens of our countries.
We look forward to continuing this constructive partnership and turning our common aspirations into concrete and tangible results."