O‘zbekiston va Sloveniya TIV rahbarlari oliy darajada erishilgan ikki tomonlama kelishuvlarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Sloveniya tashqi va Yevropa ishlari vaziri Tone Kajzer bilan uchrashdi.
“Sloveniya tashqi va Yevropa ishlari vaziri Tone Kajzer janoblari bilan konstruktiv ruhda uchrashuv o‘tkazdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – O‘zbekiston va Sloveniya o‘rtasidagi munosabatlar izchil rivojlanib borayotganini mamnuniyat bilan qayd etdik hamda oliy darajada erishilgan kelishuvlarning amaliy ijrosini ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratdik.
Savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni kengaytirish, hukumatlararo va ishbilarmonlik aloqalarini yanada faollashtirish, shuningdek, gumanitar va turizm sohalarida yangi qo‘shma tashabbuslarni ilgari surish yuzasidan umumiy yondashuvga erishdik”.

Главы МИД Узбекистана и Словении обсудили вопросы практической реализации двусторонних договорённостей, достигнутых на высшем уровне
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов встретился с министром иностранных и европейских дел Словении Тоне Кайзером.
«Провели встречу в конструктивной атмосфере с министром иностранных и европейских дел Республики Словения Е.П. Тоне Кайзером, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – С удовлетворением отметили поступательное развитие узбекско-словенских отношений и уделили особое внимание вопросам практической реализации договорённостей, достигнутых на высшем уровне.
Достигли общего понимания по вопросам расширения торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества, активизации межправительственных и деловых контактов, а также продвижения новых совместных инициатив в гуманитарной сфере и туризме».