O‘zbekiston va Qirg‘iziston tashqi ishlar vazirlari telefon orqali mintaqaviy va xalqaro masalalar yuzasidan fikr almashdilar
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziri Jeenbek Kulubayev bilan telefon orqali muloqot qildi.
25-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziri Jeenbek Kulubayev bilan telefon orqali muloqot qildi.
«Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziri Jeenbek Kulubayev janoblari bilan telefon orqali mazmunli suhbat qurdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Xalqlarimiz o‘rtasidagi do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va keng qamrovli strategik sheriklik munosabatlari barcha jabhalarda misli ko‘rilmagan sur’atlar bilan mustahkamlanib borayotganini katta mamnuniyat bilan qayd etdik.
O‘zaro manfaatli mintaqaviy va xalqaro masalalar yuzasidan fikr almashib, yaqin hamkorlik va muloqotning muhimligini ta’kidladik».

Министры иностранных дел Узбекистана и Кыргызстана по телефону обменились мнениями по актуальным региональным и международным вопросам
Министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор c министром иностранных дел Кыргызской Республики Жээнбеком Кулубаевым.
25 марта министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор c министром иностранных дел Кыргызской Республики Жээнбеком Кулубаевым.
«Провели содержательный телефонный разговор с министром иностранных дел Кыргызской Республики Е.П. Жээнбеком Кулубаевым, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – С большим удовлетворением отметили динамичное развитие отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства между нашими народами по всем направлениям.
Обменялись мнениями по актуальным региональным и международным вопросам, подчеркнули важность поддержания тесного сотрудничества и регулярного диалога».