O‘zbekiston va Qirg‘iziston tashqi ishlar vazirlari telefon orqali mintaqaviy va xalqaro masalalar yuzasidan fikr almashdilar
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziri Jeenbek Kulubayev bilan telefon orqali muloqot qildi.
25-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziri Jeenbek Kulubayev bilan telefon orqali muloqot qildi.
«Qirg‘iz Respublikasi tashqi ishlar vaziri Jeenbek Kulubayev janoblari bilan telefon orqali mazmunli suhbat qurdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Xalqlarimiz o‘rtasidagi do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va keng qamrovli strategik sheriklik munosabatlari barcha jabhalarda misli ko‘rilmagan sur’atlar bilan mustahkamlanib borayotganini katta mamnuniyat bilan qayd etdik.
O‘zaro manfaatli mintaqaviy va xalqaro masalalar yuzasidan fikr almashib, yaqin hamkorlik va muloqotning muhimligini ta’kidladik».

Ministers of Foreign Affairs of Uzbekistan and Kyrgyzstan exchanged views by telephone on current regional and international issues
Foreign Minister of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov had a phone conversation with Foreign Minister of Kyrgyz Republic Jeenbek Kulubaev.
On March 25, Foreign Minister of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov had a phone conversation with Foreign Minister of Kyrgyz Republic Jeenbek Kulubaev.
«Had a substantive phone conversation with H.E. Jeenbek Kulubaev, Minister of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic, – the head of MFA of Uzbekistan wrote on his telegram-channel. – We noted with great satisfaction the dynamic development of relations of friendship, good-neighborliness and strategic partnership between our peoples across all areas.
Exchanged views on current regional and international issues and emphasized the importance of maintaining close cooperation and regular dialogue».