Germaniya Federativ Respublikasi elchisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Germaniya Federativ Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Manfred Huterer bilan uchrashdi.
Muloqot davomida O‘zbekiston va Germaniya hamkorligining siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy hamda madaniy-gumanitar sohalardagi joriy holati va istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Savdo-iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi, jumladan o‘zaro savdoni kengaytirish, investitsiyalarni jalb etish, sanoat kooperatsiyasini rivojlantirish hamda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Ikki mamlakat ishbilarmon doiralari o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlash va faollashtirish muhimligi qayd etildi.

Meeting with the Ambassador of the Federal Republic of Germany
First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev met with Manfred Huterer, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Uzbekistan.
During the meeting, the current state and prospects of Uzbek-German cooperation in the political, trade and economic, investment, as well as cultural and humanitarian spheres were discussed.
Particular attention was paid to the further development of trade and economic cooperation, including the expansion of bilateral trade, attraction of investment, enhancement of industrial cooperation, and implementation of joint projects.
The importance of strengthening business ties and intensifying contacts between the business communities of the two countries was noted.