Germaniya Federativ Respublikasi elchisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Germaniya Federativ Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Manfred Huterer bilan uchrashdi.
Muloqot davomida O‘zbekiston va Germaniya hamkorligining siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy hamda madaniy-gumanitar sohalardagi joriy holati va istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Savdo-iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi, jumladan o‘zaro savdoni kengaytirish, investitsiyalarni jalb etish, sanoat kooperatsiyasini rivojlantirish hamda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Ikki mamlakat ishbilarmon doiralari o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlash va faollashtirish muhimligi qayd etildi.

О встрече с послом Федеративной Республики Германии
Первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Федеративной Республики Германия в Узбекистане Манфредом Хутерером.
В ходе беседы рассмотрены текущее состояние и перспективы узбекско-немецкого сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарной сферах.
Основное внимание уделено вопросам дальнейшего развития торгово-экономического взаимодействия, включая расширение взаимной торговли, привлечение инвестиций, развитие промышленной кооперации и реализацию совместных проектов.
Отмечена важность укрепления деловых связей и активизации контактов между предпринимательскими кругами двух стран.