Isroil elchisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Baxromjon A’loyev Isroil Davlatining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Gideon Lustig bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish chora-tadbirlari, shuningdek dolzarb mintaqaviy masalalar, jumladan Yaqin Sharqdagi vaziyat bo‘yicha atroflicha fikr almashildi.

О встрече с послом Израиля
Первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Государства Израиль в Узбекистане Гидеоном Лустигом.
В ходе беседы состоялся обстоятельный обмен мнениями по мерам расширения двустороннего сотрудничества, а также актуальным региональным вопросам, включая ситуацию на Ближнем Востоке.