Uchrashuv davomida O‘zbekiston va Malayziya o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi. So‘nggi yillarda oliy darajadagi muloqotlar tufayli ikki tomonlama munosabatlar sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarilgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Shu bilan birga, savdo-iqtisodiy aloqalarni kengaytirish, investitsiyaviy hamkorlikni chuqurlashtirish va ko‘plab sohalarda yangi qo‘shma loyihalarni ilgari surish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
TIV rahbari elchiga O‘zbekistondagi diplomatik faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilab, uning mas’uliyatli faoliyatini har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanini tasdiqladi.
Saudiya Arabistoni elchisi bilan uchrashuvga oid
2026-yil 22-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayev Saudiya Arabistoni Podshohligining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Saad bin Nosir bin Abdulloh Abu Haymed bilan uchrashuv o‘tkazdi.

Foreign Minister received Copies of the Credentials of the Newly Appointed Ambassador of Malaysia
On July 22, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov received copies of the credentials from Rafeda Binti Abdul Aziz, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Malaysia to Uzbekistan.
During the meeting, the prospects for further expanding the multifaceted cooperation between Uzbekistan and Malaysia were discussed. It was noted with satisfaction that, thanks to the active high-level dialogue in recent years, bilateral relations have reached a qualitatively new level.
Particular attention was given to expanding trade and economic ties, deepening investment cooperation, and advancing new joint projects across a wide range of sectors.
At the conclusion of the meeting, the Foreign Minister wished the Ambassador every success in her diplomatic mission in Uzbekistan and reaffirmed the Ministry's readiness to provide every possible support in carrying out her important responsibilities.