O‘zbekiston Prezidenti Qozog‘iston bilan ko‘p qirrali hamkorlikni yanada kengaytirish muhimligini ta’kidladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘iston Respublikasi Bosh vaziri Shavkat Mirziyoyevni, Qozog‘iston Respublikasi Bosh vaziri Oljas Bektensh Investitsiyani qabul qildi. forum.
Uchrashuv avvalida Oljas Bektenov davlatimiz rahbariga Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qosim-Jomart Tokayevning salomi va ezgu tilaklarini yetkazdi.
O‘zbekiston-Qozog‘iston o‘rtasidagi sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlashning dolzarb masalalari. Oliy darajadagi uchrashuvlar doirasida erishilgan kelishuvlar kontekstida ittifoqdoshlik masalalari muhokama qilindi.
Tovar ayirboshlash hajmi barqaror o'sib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi. Avtomobilsozlik, elektrotexnika, toʻqimachilik, metallurgiya, farmatsevtika sanoati, qurilish, qishloq xoʻjaligi sohalarida loyihalar muvaffaqiyatli amalga oshirilmoqda.
Ikki mamlakat hukumatlari tomonidan tovar ayirboshlash hajmini oshirish va sanoat sohasida hamkorlik boʻyicha uzoq muddatli dasturni shakllantirish boʻyicha muvofiqlashtirilgan chora-tadbirlar koʻrilayotgani muhim ahamiyatga ega

The President of Uzbekistan noted the importance of further expanding multifaceted cooperation with Kazakhstan
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Prime Minister of the Republic of Kazakhstan Olzhas Bektenov, participating in the events of the Tashkent International Investment forum.
At the beginning of the meeting, Olzhas Bektenov conveyed sincere greetings and best wishes to the head of our state from the President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev.
Current issues of further development and strengthening of Uzbek-Kazakh relations of strategic partnership and alliance were discussed in the context of the agreements reached during the summit meetings level.
The steady growth in trade turnover was noted with satisfaction. Projects are being successfully implemented in the automotive, electrical, textile, metallurgical, pharmaceutical industries, construction, and agriculture.
The importance of the governments of the two countries taking coordinated measures to increase trade turnover and forming a long-term program of industrial cooperation in priority sectors, including at the regional level, was noted.