O'zbekiston xalqiga yangi yil tabrigi
O‘tgan yil xalqimiz hayotida ulkan o‘zgarishlar va yutuqlar, ertangi kunga ishonchimiz ortgan yil bo‘ldi.
Dunyodagi og‘ir vaziyatga qaramay, o‘z oldimizga qo‘ygan marralarga erishdik va marralarni qo‘lga kiritdik. Yalpi ichki mahsulot hajmi birinchi marta 145 milliard dollardan oshdi, O‘zbekiston o‘rta daromadli davlatlar qatoridan o‘z o‘rnini mustahkamladi.
Iqtisodiy yuksalish samarasi xalqimiz turmush farovonligi, oilalar daromadi, mahallalar qiyofasi, yoshlarimizning ertangi kunga ishonchi tobora ortib borayotganida yaqqol namoyon bo‘lmoqda. oila, har bir xonadonda yorug‘, quvonchli lahzalar ko‘p bo‘ldi.
Ko‘chib o‘tayotgan, daromadini oshirgan, tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘ygan va mustahkamlagan, shaxsiy muvaffaqiyatlari, farzandlarining ilm-fan, madaniyat, sport va boshqa sohalardagi muvaffaqiyatlari bilan faxrlanayotgan millionlab oilalarning quvonchi – bularning bari bizni, shubhasiz, yangi yildagi maqsadimizga kuch va g‘ayrat bilan to‘ldiradi
. justify;">Hurmatli yurtdoshlar!
Yangi yilda har bir oilaning baxtli, farovon va sog‘lom hayot kechirishi, yoshlarning sifatli ta’lim-tarbiya olishi, kelajak kasb-hunarlarini egallashi va sport bilan muntazam shug‘ullanishini ta’minlash maqsadida yangi va yangi imkoniyatlarni safarbar etmoqdamiz.
2-yilning “Taraqqiyot yili” justify-align: justify; Mahalla va butun jamiyat.”
Yangi yilda minglab mahallalarning infratuzilmasini yaxshilaymiz, ularga Yangi O‘zbekiston qiyofasini beramiz.
Iqtisodiyotning barcha tarmoqlari texnologik va innovatsion o‘sish modeliga o‘tkaziladi. Aholining daromadlari va xarid qobiliyatini oshirish borasidagi ishlarni davom ettiramiz.
Ehtiyojmand insonlar, hurmatli faxriylarimiz, aziz ayollar, yoshlarni qo‘llab-quvvatlashni kengaytiramiz.
Atrof-muhitni yaxshilash, yashil energiyani rivojlantirish, suv resurslaridan oqilona foydalanish
Aminmanki, tajribali mahalla raislari va faollari, ziyolilar, tadbirkorlar, g‘ayratli yoshlar, keng jamoatchilik bu boradagi ishlarga munosib hissa qo‘shmaydi. mehnat!
Yangi yil bayrami arafasida har bir oila ezgulikka ishonadi, har bir inson qalbida yorqin umidlar uyg‘onadi.
O‘ylagan barchamiz ro‘yobga chiqmaydi. 2026-yil!
Yangi yil har bir oilaga sihat-salomatlik, baxt-saodat va farovonlik, yurtimizga taraqqiyot, tinchlik va osoyishtalik olib kelsin!
Ilohim Vatanimizni o‘z panohida asrasin, xalqimiz hayotini yanada farovon qilish yo‘lida bizni qo‘llab-quvvatlasin

Новогоднее поздравление народу Узбекистана
Уходящий год стал годом больших преобразований и достижений в жизни нашего народа, роста нашей уверенности в завтрашнем дне.
Несмотря на сложную обстановку в мире, мы достигли всех поставленных перед собой целей и рубежей. Объем валового внутреннего продукта впервые превысил 145 миллиардов долларов, Узбекистан закрепил свое место среди стран со средним доходом.
Эффект экономического роста наглядно отражается на улучшении жизни наших людей, доходах семей, облике махаллей, веры нашей молодежи в будущее.
В уходящем году в каждой семье, в каждом доме было много светлых, счастливых мгновений.
Радость миллионов семей, которые отметили новоселье, повысили свои доходы, наладили и укрепили бизнес, гордятся личными успехами и успехами детей в науке, культуре, спорте и других сферах, – все это безусловно наполняет нас силой и энергией для достижения наших целей в новом году.
Дорогие сограждане!
Мы и в новом году мобилизуем новые и новые возможности для обеспечения счастливой, благополучной и здоровой жизни каждой семьи, получения молодежью качественного образования, приобретения профессий будущего и регулярных занятий спортом.
Мы объявили 2026 год «Годом развития махалли и всего общества».
В новом году мы улучшим инфраструктуру тысяч махаллей, придадим им облик Нового Узбекистана.
Все отрасли экономики будут переведены на модель технологического и инновационного роста. Будем и дальше работать над повышением доходов и покупательной способностей населения.
Расширим поддержку нуждающихся в помощи людей, наших уважаемых ветеранов, дорогих женщин, молодежи.
Продолжим действенные меры для улучшения экологии, развития «зеленой» энергетики, рационального использования водных ресурсов.
Одним словом, и в новом 2026 году все наши реформы и усилия будут направлены на создание самых благоприятных условий для жизни населения и бизнеса.
Убежден, что опытные председатели и активисты махаллей, интеллигенция, предприниматели, энергичная молодежь, широкая общественность, каждый соотечественник внесет свой достойный вклад в эту благородную работу!
В преддверии Нового года каждая семья верит в лучшее, в душе каждого человека пробуждаются светлые надежды.
Пусть в 2026 году сбудутся все наши чистые помыслы и благородные устремления!
Пусть новый год принесет каждой семье здоровье, счастье и благополучие, а нашей стране – прогресс, мир и спокойствие!
Пусть Всевышний бережет нашу Родину и поддержит нас в стремлении сделать жизнь нашего народа еще лучше!