O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo hamkorlik qo‘mitasi Xavfsizlik bo‘yicha quyi qo‘mitaning navbatdagi yig‘ilishi to‘g‘risida
2026-yil 20-aprel kuni O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo hamkorlik qo‘mitasi Xavfsizlik bo‘yicha quyi qo‘mitaning navbatdagi yig‘ilishi Toshkent shahrida bo‘lib o‘tdi.
O‘zbek tomonidan – tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmanov, Xitoy tomonidan tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Lyu Bin hamraislik qildi.
Yig‘ilishda ikki tomon xavfsizlik idoralari vakillari sohadagi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari va kelgusidagi rejalar yuzasidan fikr almashildi.

On the Regular Meeting of the Subcommittee on Security Cooperation of the Uzbek–Chinese Intergovernmental Committee on Cooperation
On April 20, 2026, in Tashkent, a regular meeting of the Subcommittee on Security Cooperation of the Uzbek–Chinese Intergovernmental Committee on Cooperation was held.
From the Uzbek side, the meeting was co-chaired by Deputy Minister of Foreign Affairs Bobur Usmanov and from the Chinese side by Deputy Minister of Foreign Affairs Liu Bin.
During the meeting, representatives of the competent authorities of both sides exchanged views on priority areas of cooperation in the field of security and discussed future plans.