O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo hamkorlik qo‘mitasi Xavfsizlik bo‘yicha quyi qo‘mitaning navbatdagi yig‘ilishi to‘g‘risida
2026-yil 20-aprel kuni O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo hamkorlik qo‘mitasi Xavfsizlik bo‘yicha quyi qo‘mitaning navbatdagi yig‘ilishi Toshkent shahrida bo‘lib o‘tdi.
O‘zbek tomonidan – tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmanov, Xitoy tomonidan tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Lyu Bin hamraislik qildi.
Yig‘ilishda ikki tomon xavfsizlik idoralari vakillari sohadagi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari va kelgusidagi rejalar yuzasidan fikr almashildi.

Об очередном заседании Подкомитета по сотрудничеству в области безопасности Узбекско-Китайского межправителственного комитета по сотрудничеству
20 апреля 2026 года в городе Ташкенте состоялос очередное заседание Подкомитета по сотрудничеству в области безопасности Узбекско-Китайского межправителственного комитета по сотрудничеству.
Сопредседателем с узбекской стороны выступил заместитель министра иностранных дел Бобур Усманов, с китайской стороны — заместитель министра иностранных дел Лю Бин.
В ходе заседания представители компетентных органов обеих сторон обменялис мнениями по приоритетным направлениям сотрудничества в сфере безопасности и обсудили планы на будущее.