Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Orolni qutqarish xalqaro jamgʻarmasi taʼsischi davlatlari rahbarlari kengashi majlisidagi nutqi
Hurmatli delegatsiyalar rahbarlari! Avvalo, samimiy mehmondoʻstlik va sammitimizni aʼlo darajada tashkil etgani uchun Qozogʻiston Respublikasi Prezidenti, hurmatli Qasim-Jomart Kemelevich Toqayev Janobi Oliylariga bildirilgan minnatdorlik soʻzlariga qoʻshilaman.
306

Выступление Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на заседании Совета глав государств - учредителей Международного фонда спасения Арала
Уважаемые главы делегаций! Присоединяюсь к словам признательности в адрес Президента Республики Казахстан, уважаемого Касым-Жомарта Кемелевича Токаева за радушное гостеприимство и прекрасную организацию нашего саммита.
308