Oʻzbekiston Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi boʻlib oʻtdi
Choʻlponota shahridagi Chingiz Aytmatov nomidagi “Ruh Ordo” madaniyat markazida Qirgʻiz Respublikasida davlat tashrifi bilan boʻlib turgan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni rasmiy kutib olish marosimi boʻlib oʻtdi.
Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. Oʻzbekiston va Qirgʻiziston davlat madhiyalari yangradi.
Prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Sadir Japarov faxriy qorovul safi oldidan oʻtib, rasmiy delegatsiyalar aʼzolarini bir-birlariga tanishtirdilar.

Состоялась торжественная церемония официальной встречи Президента Узбекистана
В культурном центре «Рух Ордо» имени Чингиза Айтматова в городе Чолпон-Ате прошла торжественная церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, пребывающего в Кыргызской Республике с государственным визитом.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Кыргызстана.
Президенты Шавкат Мирзиёев и Садыр Жапаров обошли строй почетного караула и представили друг другу членов официальных делегаций.