23-24 fevral kunlari O'zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Baxromjon A'loev Ummon Sultonligi elchisi Vafo al-Busaidiy, Qatar Davlati elchisi Xasan bin Xamza Xoshim va Iordaniya Xoshimiy Qirolligi elchisi Demie Xaddad bilan alohida uchrashuvlar o'tkazdi.
Uchrashuvlar davomida O'zbekiston va mazkur davlatlar o'rtasidagi hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Savdo-iqtisodiy va investitsiya hamkorligini mustahkamlash, shuningdek madaniy-gumanitar aloqalarni kuchaytirish masalalariga alohida e'tibor qaratildi.
Tomonlar o'zaro hamkorlikni yanada kengaytirishga tayyorligini bildirdilar va 2026 yilga mo'ljallangan qo'shma tadbirlar rejalarini ko'rib chiqdilar.

23-24 февраля первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел отдельные встречи с послом Султаната Оман в Узбекистане Вафой аль-Бусаидий, послом Государства Катар в Узбекистане Хасаном бин Хамзой Хашимом и послом Иорданского Хашимитского Королевства в Узбекистане Демие Хаддадом.
В ходе встреч обсуждены актуальные вопросы сотрудничества между Узбекистаном и указанными странами. Особое внимание уделено вопросам укрепления торгово-экономического и инвестиционного взаимодействия, наряду с укреплением культурно-гуманитарных связей.
Стороны выразили взаимную готовность к дальнейшему расширению взаимодействия и рассмотрели планы совместных мероприятий на 2026 год.