O‘zbekiston va Rossiya yetakchilari ikki tomonlama kun tartibining dolzarb masalalarini muhokama qildilar
Bishkek shahriga amaliy tashrif doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putinning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston bilan Rossiya o‘rtasidagi keng qamrovli strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlash masalalari ko‘rib chiqildi.
Savdo-iqtisodiy hamkorlik jadal rivojlanib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi. Joriy yil boshidan o‘zaro tovar ayirboshlash hajmi 12 foizga oshdi.
Sanoat, energetika, metallurgiya, transport va iqtisodiyotning boshqa ustuvor tarmoqlarida yirik qo‘shma loyihalarni amalga oshirish davom etmoqda.
O‘zaro savdoning ijobiy dinamikasini saqlab qolish, sanoat kooperatsiyasi loyihalarini jadallashtirish, shuningdek, hududlararo aloqalarni faol davom ettirish muhimligi ta’kidlandi.
Ikki mamlakat o‘rtasidagi faol madaniy-gumanitar almashinuvlarni kelgusida ham kengaytirishga alohida e’tibor qaratildi.
Yetakchilar ikki tomonlama va ko‘p tomonlama formatlardagi bo‘lajak tadbirlar rejasini ham muhokama qildilar.
Mamlakatimiz maktablari o‘quvchilari va ustoz-murabbiylariga
Aziz farzandlarim! Qadrli ustoz va murabbiylar! Hurmatli ota-onalar!
Oʻzbekiston Prezidentining Qirgʻizistonga amaliy tashrifi yakunlandi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Bishkek shahriga amaliy tashrifi yakunlandi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Shanxay hamkorlik tashkiloti Davlat rahbarlari kengashi yigʻilishidagi nutqi

Leaders of Uzbekistan and Russia discuss current issues on the bilateral agenda
As part of his working visit to Bishkek, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the President of the Russian Federation Vladimir Putin.
The parties reviewed issues related to expanding and strengthening the comprehensive strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Russia.
The progress in trade and economic cooperation has been welcomed, with bilateral trade rising by 12 percent since the start of this year.
Major projects are ongoing in key sectors such as industry, energy, metallurgy, transport, and other priority areas of the economy.
It was emphasized that maintaining the current positive trade momentum, speeding up industrial cooperation projects, and sustaining active interregional contacts are crucial.
Particular attention was paid to further strengthening cultural and humanitarian exchanges between the two countries.
The leaders also discussed the schedule for upcoming bilateral and multilateral events.
President Shavkat Mirziyoyev concludes working visit to Kyrgyzstan
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has concluded his working visit to Bishkek.
Address by the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev at the Meeting of the Council of Heads of State of the Shanghai Cooperation Organization
Distinguished Sadyr Nurgozhoevich! Distinguished Heads of Delegations!
President of Uzbekistan sums up 25 years of Shanghai Cooperation Organisation development
On September 1, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev took part in the anniversary meeting of the SCO Council of Heads of State in Bishkek.