Germaniya Federal Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi boʻlib oʻtdi
Koʻksaroy qarorgohida mamlakatimizga rasmiy tashrif bilan kelgan Germaniya Federativ Respublikasi Prezidenti Frank-Valter Shtaynmayerni kutib olish marosimi boʻldi.
Qarorgoh oldidagi maydonda faxriy qorovul saf tortdi. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev oliy martabali mehmonni samimiy qarshi olib, shohsupaga taklif etdi.
Oʻzbekiston va Germaniya davlat madhiyalari yangradi. Yetakchilar faxriy qorovul safi oldidan oʻtib, rasmiy delegatsiyalar aʼzolarini bir-birlariga tanishtirdilar.
Marosim yakunida birgalikda suratga tushildi, soʻng oliy darajadagi muzokaralar boshlandi.
Mustaqillik bayrami arafasida fidoyi vatandoshlarimiz yuksak davlat mukofotlari bilan taqdirlandi
Prezident Shavkat Mirziyoyev ishtirokida mamlakatimiz mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan yuksak davlat mukofotlariga sazovor boʻlgan bir guruh vatandoshlarimizni taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Mustaqillik bayrami arafasida 163 ta yangi obyekt ishga tushirildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev ishtirokida mamlakatimiz mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan hududlarda yangi obyektlarni ishga tushirish marosimi boʻlib oʻtdi.

Состоялась церемония официальной встречи Федерального Президента Германии
В резиденции «Куксарой» прошла торжественная церемония официальной встречи Президента Федеративной Республики Германия Франк-Вальтера Штайнмайера, прибывшего в нашу страну с официальным визитом.
На площади перед резиденцией был выстроен почетный караул. Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев тепло поприветствовав высокого гостя пригласил его на пьедестал.
Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Германии. Главы государств обошли строй почетного караула и представили друг другу членов официальных делегаций.
По завершении церемонии и совместного фотографирования начались переговоры на высшем уровне.
Самоотверженные соотечественники удостоены высоких государственных наград в преддверии Дня независимости
С участием Президента Шавката Мирзиёева состоялась церемония награждения группы соотечественников, удостоенных высоких государственных наград в связи с 35-летием независимости нашей страны.