Germaniya Federal Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi boʻlib oʻtdi
Koʻksaroy qarorgohida mamlakatimizga rasmiy tashrif bilan kelgan Germaniya Federativ Respublikasi Prezidenti Frank-Valter Shtaynmayerni kutib olish marosimi boʻldi.
Qarorgoh oldidagi maydonda faxriy qorovul saf tortdi. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev oliy martabali mehmonni samimiy qarshi olib, shohsupaga taklif etdi.
Oʻzbekiston va Germaniya davlat madhiyalari yangradi. Yetakchilar faxriy qorovul safi oldidan oʻtib, rasmiy delegatsiyalar aʼzolarini bir-birlariga tanishtirdilar.
Marosim yakunida birgalikda suratga tushildi, soʻng oliy darajadagi muzokaralar boshlandi.
Mustaqillik bayrami arafasida fidoyi vatandoshlarimiz yuksak davlat mukofotlari bilan taqdirlandi
Prezident Shavkat Mirziyoyev ishtirokida mamlakatimiz mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan yuksak davlat mukofotlariga sazovor boʻlgan bir guruh vatandoshlarimizni taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Mustaqillik bayrami arafasida 163 ta yangi obyekt ishga tushirildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev ishtirokida mamlakatimiz mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan hududlarda yangi obyektlarni ishga tushirish marosimi boʻlib oʻtdi.

Official welcome ceremony held for the Federal President of Germany
An official welcome ceremony took place at the Kuksaroy residence for the President of the Federal Republic of Germany Frank-Walter Steinmeier who arrived in Uzbekistan on an official visit.
An honor guard was lined up on the square in front of the residence. President Shavkat Mirziyoyev warmly welcomed the distinguished guest and invited him to the podium.
The national anthems of Uzbekistan and Germany were played. The heads of state inspected the honor guard and introduced members of their official delegations.
Following the ceremony and a joint photo session, high-level talks began.
Dedicated compatriots honored with high state awards ahead of Independence Day
President Shavkat Mirziyoyev attended a ceremony to present high state awards to compatriots on the occasion of the 35th anniversary of Uzbekistan’s independence.