28-30-aprel kunlari «Beauty Uzbekistan – 2026» xalqaro go‘zallik, kosmetologiya va parfyumeriya-kosmetika sanoati ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi
Ko‘rgazmada 12 mamlakatdan 100 dan ortiq kompaniya va brendlar ishtirok etadi
Shu yil 28-30-aprel kunlari poytaxtimizdagi «CAEx Uzbekistan» ko‘rgazmalar majmuasida «Beauty Uzbekistan – 2026» go‘zallik, kosmetologiya va parfyumeriya-kosmetika sanoatining ixtisoslashtirilgan xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
Beauty Uzbekistan – kosmetika mahsulotlari ishlab chiqaruvchilari va distribyutorlari, estetik tibbiyot mutaxassislari, riteyl vakillari, salonlar biznesi va professional parvarish xizmatlarini birlashtirgan professional B2B formatidagi ko‘rgazmadir.
Bu yerda tashrif buyuruvchilar yetakchi brendlar, yangi mahsulotlar va texnologiyalar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri tanishish imkoniga ega bo‘ladi, biznes aloqalarini o‘rnatadi va go‘zallik sanoatidagi asosiy tendensiyalar haqida birinchi bo‘lib xabar topadi.
Joriy yilda ko‘rgazmada 12 mamlakatdan 100 dan ortiq kompaniya va brendlar ishtirok etishi ko‘zda tutilgan. Jumladan, BAA, Gruziya, Ispaniya, Italiya, Koreya Respublikasi, Ozarbayjon, Polsha, Qirg‘iziston, Rossiya, Xitoy, O‘zbekiston va Shvetsiya milliy pavilyonlarida go‘zallik sanoatining ilg‘or yechimlari va ushbu davlatlarning eksport salohiyati namoyish etiladi.
Tashkilotchilar maʼlumotiga ko‘ra, ko‘rgazmaning asosiy bo‘limlari:
Beauty Uzbekistan – parfyumeriya va kosmetika sanoatining butun spektrini, jumladan dekorativ va shaxsiy parvarish kosmetikasi, parfyumeriya, shaxsiy gigiyena vositalari va hair-sanoatini taklif etadi.
Beauty Derma Central Asia – estetik tibbiyot, apparat kosmetologiyasi va anti-age parvarishga bag‘ishlangan ixtisoslashgan soha. Ekspozitsiyada klinikalar va mutaxassislar uchun inyeksiya texnikasi, lazerlar va keyingi avlod apparat texnologiyalari kabi zamonaviy yechimlar namoyish etiladi.
Anʼanaga ko‘ra, ko‘rgazmada ixtisoslashtirilgan seminarlar, ekspert sessiyalari va professional muhokamalarni o‘z ichiga olgan biznes dastur o‘tkaziladi.
Dasturning alohida bo‘limlari estetik tibbiyot, balneologiya va kurort sanoatidagi zamonaviy tendensiyalarga, jumladan, estetik tibbiyotga ilmiy yondashuvlarga (CYTOLIFE/“Medtendergrupp”, Rossiya), balneologik uskunalar va gidroterapiya texnologiyalari sohasidagi yechimlarga (“Fiziotexnika”, Rossiya) bag‘ishlanadi.
Parfyumeriya va kosmetika sanoati mutaxassislari hamda maishiy kimyo ishlab chiqaruvchilari uchun Shveysariyaning «LUZI» kompaniyasining xushbo‘y xidlarga bag‘ishlangan sessiya o‘tkaziladi.
«Beauty Uzbekistan – 2026» shunchaki mahsulotlar namoyishi emas – bu biznes, tibbiyot, texnologiyalar va go‘zallik sanoatining zamonaviy tendensiyalari kesishadigan professional platformadir.
Tashkilotchilar – «Iteca Exhibitions» xalqaro ko‘rgazmalar kompaniyasi va uning hamkori «ICA Eurasia Group» maʼlumot berishicha, ko‘rgazmaga tashrif buyurish istagida bo‘lganlar www.beautypro.uz veb-saytida ro‘yxatdan o‘tishi mumkin.

«Beauty Uzbekistan – 2026» International Exhibition to Be Held in Tashkent on April 28–30
The specialised international exhibition of the beauty, cosmetology, and perfumery-cosmetics industry – Beauty Uzbekistan 2026 – will take place from April 28 to April 30 at the CAEx Uzbekistan exhibition complex in Tashkent.
Beauty Uzbekistan is a professional B2B exhibition that brings together manufacturers and distributors of cosmetic products, aesthetic medicine specialists, retail representatives, salon business owners, and professionals in the personal care sector. The exhibition provides direct access to leading global brands, innovative products, and cutting-edge technologies, while offering valuable opportunities to establish business connections, and gain early insight into key trends in the beauty industry.
The exhibition will feature more than 100 companies and brands from 12 countries: Azerbaijan, China, Georgia, Italy, Kyrgyzstan, Republic of Korea, Poland, Russia, Sweden, Spain, UAE, and Uzbekistan. National pavilions from the Republic of Korea and Poland will showcase advanced beauty industry solutions and the export potential of these countries.
According to the organizers, the main sections of the exhibition are:
- Beauty Uzbekistan – covering the full spectrum of the perfumery and cosmetics industry, including makeup and skincare cosmetics, fragrances, personal care products, and hair industry products.
- Beauty Derma Central Asia – a dedicated segment focused on aesthetic medicine, device-based cosmetology, and anti-ageing solutions. This section of the exhibition will present advanced technologies for clinics and industry professionals, including injectable treatments, as well as next-generation laser and energy-based technologies.
Traditionally, the exhibition will feature a comprehensive business programme, including specialised seminars, expert-led sessions, and professional discussions.
Dedicated programme segments will address key developments in aesthetic medicine, balneology, and SPA industry, including scientific approaches in aesthetic medicine (CYTOLIFE / MedTenderGroup, Russia), as well as advanced solutions in balneological equipment and hydrotherapy technologies (Physiotechnika, Russia).
A specialised session on fragrance solutions presented by the Swiss Company LUZI may be of particular interest to industry professional and household chemical manufacturers.
Beauty Uzbekistan 2026 is more than just an exhibition — it is a dynamic professional platform where business, medicine, technology, and the latest beauty trends converge.
The event is organised by Iteca Exhibitions, an international exhibition company, in partnership with ICA Eurasia Group, informed that one can register to visit the exhibition on the website: www.beautypro.uz.