O‘zbekiston Prezidenti Pokiston Prezidenti va Bosh vaziriga taʼziya yo‘lladi
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Покистоннинг Кветта шаҳрида содир этилган террорчилик ҳаракати оқибатида кўплаб инсонларнинг ҳалок бўлгани ва жароҳат олгани муносабати билан Президент Асиф Али Зардорий ва Бош вазир Шаҳбоз Шарифга таъзия йўллади.
Давлатимиз раҳбари марҳумларнинг оила аъзолари ва яқинларига ҳамдардлик билдириб, жароҳатланганлар тез фурсатда соғайиб кетишини тилади.

The President of Uzbekistan Expressed Condolences to the President and Prime Minister of Pakistan
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev sent condolences to the President of Pakistan Asif Ali Zardari and Prime Minister Shehbaz Sharif in connection with the numerous casualties and injuries caused by the terrorist attack carried out in the city of Quetta.
The head of our state expressed sympathy and support to the families and loved ones of the victims and wished a speedy recovery to those injured.