O‘zbekiston Prezidenti amaliy tashrif bilan Ozarbayjonda bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevning taklifiga binoan 17-18-may kunlari amaliy tashrif bilan Boku shahrida bo‘ladi.
O‘zbekiston yetakchisi BMTning Aholi punktlari bo‘yicha dasturi shafeligida o‘tkazilayotgan Butunjahon urbanizatsiya forumi 13-sessiyasining Yetakchilar sammitida ishtirok etadi va nutq so‘zlaydi.
Forum shaharlarni barqaror rivojlantirish, arzon uy-joy bilan ta’minlash, shahar muhiti sifatini oshirish, iqlim barqarorligi va uy-joyni moliyalashtirish mexanizmlarini takomillashtirish masalalariga bag‘ishlangan.
Tashrif doirasida xorijiy delegatsiyalar rahbarlari bilan qator uchrashuv va muzokaralar o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan.

President of Uzbekistan to pay working visit to Azerbaijan
At the invitation of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a working visit to Baku on May 17–18.
The President of Uzbekistan will take part in and address the Leaders’ Summit of the thirteenth session of the World Urban Forum, held under the auspices of the United Nations Human Settlements Programme.
The forum is dedicated to sustainable urban development, expanding access to affordable housing, improving the quality of the urban environment, ensuring climate stability, and enhancing housing finance mechanisms.
A series of meetings and negotiations with heads of foreign delegations are scheduled as part of the visit.