O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Dohada Qatar kompaniyalari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi
4-may kuni Doha shahrida O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov “Artan Holding” kompaniyasi asoschisi va raisi Natra Abdulla hamda “Qatar Industrial Manufacturing Company” kompaniyasi prezidenti Abdurahmon bin Abdulla Al-Ansari bilan alohida uchrashuvlar o‘tkazdi.
«Artan Holding» kompaniyasi asoschisi va raisi Natra Abdulla janoblari hamda «Qatar Industrial Manufacturing Company” kompaniyasi prezidenti Abdurahmon bin Abdulla Al-Ansari janoblari bilan alohida uchrashuvlar oʻtkazdik , – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Har ikki kompaniyaning sanoat va investitsiyaviy hamkorlikni rivojlantirishdagi ortib borayotgan oʻrnini yuqori baholadik.
Kompaniyalarni joriy yil iyun oyida boʻlib oʻtadigan Toshkent xalqaro investitsiya forumida ishtirok etishga taklif etdik».

Министр иностранных дел Узбекистана провел встречи с руководителями катарских компаний
4 мая в Дохе министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел отдельные встречи с основателем и председателем компании “Artan Holding” Натрой Абдуллой, а также с президентом компании “Qatar Industrial Manufacturing Company” Абдурахманом бин Абдуллой Аль-Ансари.
«Провели отдельные встречи с основателем и председателем компании «Artan Holding» господином Натрой Абдуллой, а также с президентом компании «Qatar Industrial Manufacturing Company» господином Абдурахманом бин Абдуллой Аль-Ансари, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Высоко оценили возрастающую роль обеих компаний в развитии промышленного и инвестиционного сотрудничества.
Пригласили их принять участие в предстоящем Ташкентском международном инвестиционном форуме в июне текущего года.