O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Turkiy davlatlar tashkiloti Tashqi ishlar vazirlari kengashining norasmiy yigʻilishida ishtirok etdi
18-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Turkiy davlatlar tashkiloti Tashqi ishlar vazirlari kengashining norasmiy yigʻilishida ishtirok etdi.
«Antaliyada Turkiy davlatlar tashkiloti Tashqi ishlar vazirlari kengashining norasmiy yig‘ilishini o‘tkazdik va hamkorligimizning asosiy yo‘nalishlariga, jumladan transport, energetika, “yashil” transformatsiya, raqamlashtirish va innovatsiyalarga alohida eʼtibor qaratdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Shuningdek, tashkilotning institutsional rivoji, “TDT plyus” formati doirasida aloqalarimizni kengaytirish, tashqi sheriklar bilan amaliy va tizimli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish yuzasidan fikr almashdik.
Biz mintaqaviy hamkorligimizni mustahkamlash, iqtisodiy o‘sishni rag‘batlantirish va umumiy masalalarni hal qilish uchun birgalikda ishlashni davom ettiramiz».

Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan participated in the Informal Meeting of the OTS Council of Foreign Ministers
On April 18, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov participated in the Informal Meeting of the OTS Council of Foreign Ministers.
«In Antalya, we convened an informal meeting of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Turkic States, where particular emphasis was placed on key areas of our cooperation, including transport, energy, green transformation, digitalization, and innovation, – the Uzbek foreign minister wrote on his telegram channel. – We also exchanged views on the institutional development of the organization, the expansion of cooperation within the ‘OTS Plus’ format, and the establishment of practical and structured engagement with external partners.
We remain committed to advancing our joint efforts to strengthen regional cooperation, foster sustainable economic growth, and address shared challenges».