O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Turkiya tashqi ishlar vaziri bilan telefon orqali muloqot qildi
28-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Turkiya tashqi ishlar vaziri Hakan Fidan bilan telefon orqali muloqot qildi.
«Turkiya tashqi ishlar vaziri Hakan Fidan janoblari bilan telefon orqali sermazmun muloqot o‘tkazdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram kanalida. – Yaqinda bo‘lib o‘tgan Antaliya diplomatik forumi natijalarini yuqori baholadik. Suhbat davomida O‘zbekiston- Turkiya keng qamrovli strategik sheriklik munosabatlarining jadal rivojlanib borayotgan yo‘nalishlari, shuningdek, mintaqaviy masalalar yuzasidan fikr almashdik.
Oliy darajadagi uchrashuvlar yakunida erishilgan kelishuvlarni samarali amalga oshirish hamda ustuvor qo‘shma loyihalarni ilgari surishning aniq mexanizmlarini muhokama qildik».

Министр иностранных дел Узбекистан провел телефонный разговор с министром иностранных дел Турции
28 апреля министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Турции Хаканом Фиданом.
«Провели содержательный телефонный разговор с министром иностранных дел Турции Е.П. Хаканом Фиданом, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Высоко оценили итоги недавно состоявшегося Анталийского дипломатического форума. В ходе беседы обсудили расширяющуюся повестку Узбекистан-Турция всеобъемлющего стратегического партнерства, а также региональные вопросы.
Обменялись мнениями о конкретных механизмах эффективной реализации договорённостей, достигнутых на высшем уровне и продвижении приоритетных совместных проектов».