Oʻzbekiston va Qozogʻiston Prezidentlari Buxoroda uchrashdilar
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qozogʻiston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev amaliy tashrif bilan mamlakatimizga keldi.
Oliy martabali mehmonni Buxoro xalqaro aeroportida davlatimiz rahbari kutib oldi.
Milliy kuy-qoʻshiq va raqslardan iborat tantanali kutib olish marosimi boʻldi. Ikki mamlakatning davlat bayroqlari koʻtarildi va faxriy qorovul saf tortdi.
Bugun yetakchilar ikki tomonlama muzokara oʻtkazadilar. Shuningdek, Buxoroning tarixiy obidalarini ziyorat qilish, sanoat korxonalari faoliyati bilan tanishish hamda boshqa tadbirlar rejalashtirilgan.

Президенты Узбекистана и Казахстана встретились в Бухаре
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев прибыл в нашу страну с рабочим визитом.
В международном аэропорту Бухары высокого гостя встретил глава нашего государства.
Состоялась торжественная церемония встречи с исполнением национальных песен и танцев. Были подняты государственные флаги двух стран и выстроен почётный караул.
Сегодня лидеры проведут двусторонние переговоры. Предусмотрены также посещение ряда достопримечательностей древней Бухары, ознакомление с деятельностью промышленных предприятий и другие мероприятия.