Oʻzbekiston va Chexiya oʻrtasida ikki tomonlama bitimlar toʻplami imzolandi
Toshkent shahrida boʻlib oʻtgan muzokaralar yakunida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Chexiya Respublikasi Bosh vaziri Andrey Babish Kengaytirilgan hamkorlikni ilgari surish toʻgʻrisida qoʻshma deklaratsiyani imzoladilar.
Shuningdek, iqtisodiyot, sanoat, ilmiy va texnologik hamkorlik, diplomatik kadrlarni tayyorlash, metrologiya laboratoriyasini birgalikda loyihalashtirish va tashkil etishni qoʻllab-quvvatlash, metrologiya sohasidagi ilmiy-innovatsion hamkorlik, geologiya sohasidagi hamkorlik, elektropoyezdlarni yetkazib berish toʻgʻrisida va boshqa ikki tomonlama kelishuvlarni imzolash marosimi boʻlib oʻtdi.

Подписан пакет двусторонних соглашений между Узбекистаном и Чехией
По итогам состоявшихся в городе Ташкенте переговоров Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Премьер-министр Чешской Республики Андрей Бабиш подписали Совместную декларацию о продвижении расширенного сотрудничества.
Также состоялась церемония подписания двусторонних соглашений, в том числе об экономическом, промышленном, научном и технологическом сотрудничестве, подготовке дипломатических кадров, совместном проектировании и поддержке создания метрологической лаборатории, научно-инновационном сотрудничестве в сфере метрологии, сотрудничестве в области геологии, а также по поставкам электропоездов.