Islom dunyosi ta’lim, fan va madaniyat tashkiloti bosh direktori bilan uchrashuv haqida
Joriy yilning 22-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Islom dunyosi ta’lim, fan va madaniyat tashkiloti (ICESCO) bosh direktori Salim bin Muhammad al-Malik bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muzokarada ilm-fan, madaniyat, ta’lim va turizm sohalarida ushbu nufuzli mintaqaviy tuzilma bilan konstruktiv muloqot va samarali hamkorlikni rivojlantirishning amaliy jihatlari muhokama qilindi.
O‘zbekiston Hukumati va ICESCO o‘rtasida hamkorlikni kengaytirish va yaqin kelajakda samarali loyihalarni birgalikda amalga oshirishning ustuvor yo‘nalishlarini o‘z ichiga olgan “Harakatlar rejasi”ning ijrosiga alohida e’tibor qaratildi.

О встрече с генеральным директором Организации образования, науки и культуры Исламского мира
22 июня т.г. первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел встречу с генеральным директором Организации исламского мира по вопросам образования, науки и культуры (ICESCO) Салимом бин Мухаммадом аль-Маликом.
В ходе беседы были рассмотрены практические аспекты дальнейшего развития конструктивного диалога и укрепления взаимовыгодного сотрудничества с данной авторитетной региональной организацией в сферах науки, культуры, образования и туризма.
Стороны уделили особое внимание реализации «Плана действий», предусматривающего приоритетные направления расширения взаимодействия между Правительством Республики Узбекистан и ICESCO, а также совместную реализацию перспективных проектов в ближайшем будущем.