Xalqaro migratsiya tashkilotining Yevropa va Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy direktori bilan uchrashuv to‘g‘risida
20-may kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayev Xalqaro migratsiya tashkilotining Yevropa va Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy direktori Artur Erken bilan uchrashdi.
Muloqot davomida mehnat migrantlarining huquq va manfaatlarini himoya qilish sohasidagi ikki tomonlama hamkorlik masalalari ko‘rib chiqildi.
“Toshkent xalqaro migratsiya forumi”ning muvaffaqiyatli tashkil etilgani alohida qayd etildi.
Tomonlar qo‘shma faoliyat natijalarini muhokama qilib, xalqaro darajada hamkorlikni yanada chuqurlashtirish bo‘yicha kelgusi rejalarni belgilab oldi.

О встрече с региональным директором Международной организации по миграции по Европе и Центральной Азии
20 мая заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Олимжон Абдуллаев провел встречу с региональным директором Международной организации по миграции по Европе и Центральной Азии Артуром Эркеном.
В ходе переговоров были рассмотрены вопросы двустороннего сотрудничества в сфере защиты прав и интересов трудящихся.
Отдельно отмечена успешная организация «Ташкентского международного миграционного форума».
Стороны обсудили итоги совместной деятельности и наметили планы по дальнейшему углублению сотрудничества на международном уровне.