Xalqaro migratsiya tashkilotining Yevropa va Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy direktori bilan uchrashuv to‘g‘risida
20-may kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayev Xalqaro migratsiya tashkilotining Yevropa va Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy direktori Artur Erken bilan uchrashdi.
Muloqot davomida mehnat migrantlarining huquq va manfaatlarini himoya qilish sohasidagi ikki tomonlama hamkorlik masalalari ko‘rib chiqildi.
“Toshkent xalqaro migratsiya forumi”ning muvaffaqiyatli tashkil etilgani alohida qayd etildi.
Tomonlar qo‘shma faoliyat natijalarini muhokama qilib, xalqaro darajada hamkorlikni yanada chuqurlashtirish bo‘yicha kelgusi rejalarni belgilab oldi.

On the meeting with the Regional Director of the International Organization for Migration for Europe and Central Asia
On May 20, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Olimjon Abdullaev met with Arthur Erken, Regional Director of the International Organization for Migration for Europe and Central Asia.
During the dialogue, the parties discussed issues of bilateral cooperation in the field of protecting the rights and interests of labor migrants.
Special note was made of the successful organization of the “Tashkent International Migration Forum”.
The parties discussed the outcomes of their joint activities and outlined future plans for further deepening cooperation at the international level.