AQSh Davlat kotibining jamoatchilik diplomatiyasi boʻyicha oʻrinbosari bilan uchrashuvga oid
2-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov AQSh Davlat kotibining jamoatchilik diplomatiyasi boʻyicha oʻrinbosari Sara Rodjers bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muzokaralar davomida ikki tomonlama hamkorlikning koʻplab yoʻnalishlari, xususan, taʼlim, madaniyat, axborot va jamoatchilik diplomatiyasigacha boʻlgan masalalar muhokama qilindi.
Ushbu tashrif Oʻzbekiston va AQSh oʻrtasidagi strategik sheriklikni yanada mustahkamlash va xalqlar oʻrtasidagi oʻzaro anglashuvni kengaytirishga xizmat qilishiga ishonch bildirildi.

On the Meeting with the U.S. Deputy Secretary of State for Public Diplomacy
On June 2, Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with Sarah Rogers, U.S. Deputy Secretary of State for Public Diplomacy.
A wide range of issues related to bilateral cooperation, including education, culture, information exchange, and public diplomacy, were reviewed during the talks.
Confidence was expressed that this visit will contribute to further strengthening the strategic partnership between Uzbekistan and the United States, while also deepening mutual understanding between the peoples of the two countries.