ТИВ раҳбари Россия элчиси билан учрашув ўтказди
9 февраль куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Россия Федерациясининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Алексей Ерховни қабул қилди.
Ўзбекистон–Россия алоқаларининг ўтган йилдаги натижалари ва 2026 йилга мўлжалланган режалари муҳокама қилинди. Кўплаб соҳаларда кузатилаётган ижобий динамика таъкидланди, жумладан, 2025 йилда ўзаро савдо айланмаси 11 фоизга етганлиги қайд этилди.
Мазкур йилнинг кун тартиби бой бўлиб, қатор икки ва кўп томонлама тадбирларни ўз ичига олиши таъкидланди.

Министр иностранных дел провел встречу с послом России
9 февраля министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации в Узбекистане стране Алексеем Ерховым.
Обсуждены итоги узбекско-российских отношений за прошедший год и планы на 2026 год. Подчеркнута позитивная динамика, наблюдаемая во многих областях, в том числе отмечено, что в 2025 году товарооборот вырос на 11 %.
Отмечено, что повестка дня на текущий год является насыщенной и включает ряд двусторонних и многосторонних мероприятий.