Покистон Ислом Республикаси элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
5 январь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоев Покистон Ислом Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Аҳмад Фарук билан учрашув ўтказди.
Учрашувда Ўзбекистон–Покистон стратегик шериклигининг долзарб масалалари муҳокама қилинди, сиёсий, савдо-иқтисодий ҳамда маданий-гуманитар соҳалардаги ҳамкорлик ҳолати кўриб чиқилди, шунингдек, келгусидаги ҳамкорликнинг устувор йўналишлари белгилаб олинди.
Шунингдек, турли даражаларда ўтказилиши режалаштирилган қўшма ташрифлар ва тадбирлар жадвалига алоҳида эътибор қаратилди.

О встрече с послом Исламской Республики Пакистан
5 января первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Исламской Республики Пакистан Ахмедом Фаруком.
Стороны рассмотрели актуальные вопросы узбекско-пакистанского стратегического партнерства, подвели итоги взаимодействия в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной областях за 2025 год, а также определили приоритетные направления сотрудничества на 2026 год.
Отдельное внимание было уделено графику предстоящих совместных визитов и мероприятий на различных уровнях.