Ўзбекистон ва Тожикистон ташқи ишлар вазирлари телефон орқали мулоқот қилди
30 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Тожикистон ташқи ишлар вазири Сирожиддин Муҳриддин билан телефон орқали мулоқот қилди.
Учрашув давомида икки мамлакат ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада бойитишга қаратилган умумий устувор йўналишлар муҳокама қилинди. 2025 йилда юқори натижаларга эришилди ва 2026 йилда бунданда кенг кўламли ишларни амалга ошириш мақсад қилинди.
Мулоқотда қўшни давлатлар билан янада фаровон ва ҳамкорликка асосланган келажакни барпо этиш йўлидаги конструктив мулоқотлар устувор вазифалардан бири бўлиб қолиши таъкидланди.

Министры иностранных дел Узбекистана и Таджикистана провели телефонный разговор
30 декабря министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Республики Таджикистан Сироджиддином Мухриддином.
В ходе встречи были обсуждены общие приоритеты, направленные на дальнейшее укрепление и обогащение стратегического партнёрства и союзнических отношений между двумя странами. В 2025 году достигнуты высокие результаты, а в 2026 году запланирована ещё более масштабная работа.
В ходе обсуждения конструктивное взаимодействие в деле формирования более процветающего и основанного на сотрудничестве будущего с соседними странами было подчеркнуто как одно из ключевых приоритетов.