Ўзбекистон ва Тожикистон ташқи ишлар вазирлари телефон орқали мулоқот қилди
30 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Тожикистон ташқи ишлар вазири Сирожиддин Муҳриддин билан телефон орқали мулоқот қилди.
Учрашув давомида икки мамлакат ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада бойитишга қаратилган умумий устувор йўналишлар муҳокама қилинди. 2025 йилда юқори натижаларга эришилди ва 2026 йилда бунданда кенг кўламли ишларни амалга ошириш мақсад қилинди.
Мулоқотда қўшни давлатлар билан янада фаровон ва ҳамкорликка асосланган келажакни барпо этиш йўлидаги конструктив мулоқотлар устувор вазифалардан бири бўлиб қолиши таъкидланди.

The Foreign Ministers of Uzbekistan and Tajikistan Held a Phone Conversation
On December 30, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov held a phone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Tajikistan Sirojiddin Muhriddin.
During the meeting, shared priorities aimed at further enriching the ties of strategic partnership and alliance between the two countries were discussed. Much was accomplished in 2025 and even more extensive work is planned for 2026.
In the discussion, constructive engagement in building a more prosperous and collaborative future with neighboring countries was emphasized as remaining among the top priorities.