O‘zbekiston va Rossiya yetakchilari telefon orqali muloqot qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 17-avgust kuni Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin bilan telefon orqali muloqot qildi.
Xalqaro va ikki tomonlama kun tartibining dolzarb jihatlari muhokama qilindi.
Rossiya Prezidenti davlatimiz rahbariga 15-avgust kuni Ankorij shahrida o‘tgan Rossiya-AQSH sammitining asosiy natijalari to‘g‘risida ma’lumot berdi.
Davlatimiz rahbari erishilgan kelishuvlarni qo‘llab-quvvatlab, Ukraina atrofidagi vaziyat tez fursatda tartibga solinishiga umid bildirdi.
Savdo-iqtisodiy hamkorlikning hozirgi sur’atini saqlab qolish hamda O‘zbekiston va Rossiya korxonalarining ustuvor kooperatsiya loyihalarini jadallashtirishga qaratilgan muvofiqlashtirilgan choralar ko‘rish masalalari ham ko‘rib chiqildi. Barcha darajalarda faol muloqot va almashinuvlarni davom ettirish muhimligi qayd etildi.

Leaders of Uzbekistan and Russia hold a telephone conversation
On August 17, a telephone conversation was held between the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the President of the Russian Federation Vladimir Putin.
Topical aspects of international and bilateral agenda were discussed.
The President of Russia informed the leader of our country about the main outcomes of the Russian-American summit held on August 15 in Anchorage.
The Head of our state, supporting the agreements reached, expressed hope for the soonest settlement of the Ukraine situation.
Issues of taking coordinated measures aimed at maintaining the current dynamics of trade and economic cooperation and acceleration of implementing priority cooperation projects of the enterprises of Uzbekistan and Russia, were reviewed. The importance of continuing active contacts and exchanges at all levels was emphasized.