O‘zbekiston Prezidenti Gruziya bilan amaliy hamkorlikni yanada kengaytirish muhimligini qayd etdi
Savdo-iqtisodiyot, transport-logistika va madaniy-gumanitar sohalardagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Gruziya Bosh vazirining joriy yil mart oyida O‘zbekistonga tashrifi davomida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish natijalari mamnuniyat bilan qayd etildi.
Faol idoralararo aloqalar davom etmoqda, tashqi ishlar va iqtisodiyot vazirlarining uchrashuvlari o‘tkazildi. Tovar ayirboshlash va yuk tashish hajmi, qo‘shma loyiha va korxonalar soni oshmoqda.
O‘zaro tovar yetkazib berishni ko‘paytirish, qishloq xo‘jaligi, to‘qimachilik, elektrotexnika, farmatsevtika, oziq-ovqat tarmoqlarida, shuningdek, logistika sohasida kooperatsiya loyihalarini ilgari surish bo‘yicha muvofiqlashtirilgan choralar ko‘rish muhimligi qayd etildi.

President of Uzbekistan emphasizes the importance of expanding practical cooperation with Georgia
As part of his working visit to Turkmenistan, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze.
The expansion of mutually beneficial cooperation in trade, economic, transport, logistics, and cultural and humanitarian spheres was discussed.
The successful implementation of the agreements reached during the visit of the Prime Minister of Georgia to Uzbekistan in March this year was noted with satisfaction.
Active interagency contacts are ongoing, with meetings held between the heads of foreign affairs ministries and ministers of economy. Trade turnover, freight volumes, and the number of joint projects and enterprises are steadily increasing.
The importance of adopting coordinated measures to boost mutual supplies and promote cooperative projects in agriculture, the textile, electrical, pharmaceutical, and food industries, as well as in logistics, was emphasized.