Ўмон, Қатар ва Иордания элчилари билан учрашув тўғрисида
23–24 февраль кунлари Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Баҳромжон Аълоев Ўмон Султонлиги, Қатар Давлати ва Иордания Ҳошимийлар Подшоҳлигининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор Элчилари Вафо ал-Бусаиди, Ҳасан бин Ҳамза Ҳошим, Демие Ҳаддад билан алоҳида учрашувлар ўтказди.
Мулоқотлар давомида Ўзбекистон ва мазкур мамлакатлар ўртасидаги муносабатларнинг устувор масалалари муҳокама қилинди. Маданий-гуманитар алоқалар билан бир қаторда савдо-иқтисодий ва инвестициявий ҳамкорликни мустаҳкамлашга алоҳида эътибор қаратилди.
Томонлар ўзаро алоқаларни янада кенгайтиришга тайёрликларини билдириб, 2026 йилга мўлжалланган қўшма тадбирлар режасини кўриб чиқди.

23-24 февраля первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел отдельные встречи с послом Султаната Оман в Узбекистане Вафой аль-Бусаидий, послом Государства Катар в Узбекистане Хасаном бин Хамзой Хашимом и послом Иорданского Хашимитского Королевства в Узбекистане Демие Хаддадом.
В ходе встреч обсуждены актуальные вопросы сотрудничества между Узбекистаном и указанными странами. Особое внимание уделено вопросам укрепления торгово-экономического и инвестиционного взаимодействия, наряду с укреплением культурно-гуманитарных связей.
Стороны выразили взаимную готовность к дальнейшему расширению взаимодействия и рассмотрели планы совместных мероприятий на 2026 год.