Ўзбекистон Президенти “Engro Group” компанияси раҳбари билан ҳамкорлик режаларини муҳокама қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Покистонга давлат ташрифи доирасидаги ишбилармонлик тадбирлари давомида “Engro Group” компанияси раиси Аҳсан Зафар Сайид билан учрашув ўтказди.
Компания Покистоннинг энергетика хавфсизлигига катта ҳисса қўшиб, энергетика, нефть-кимё ва қишлоқ хўжалиги соҳаларида катта тажрибага эга.
Суҳбатда Президентими компаниянинг кимё саноатидаги лойиҳаларни амалга оширишда иштирок этишини қўллаб-қувватлади. Шунингдек, чорвачиликни ривожлантириш ва чорва маҳсулотларини етказиб бериш бўйича шериклик учун катта салоҳият мавжудлиги таъкидланди.

President of Uzbekistan discusses cooperation plans with head of Engro Group
As part of the business program of the state visit, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with Ahsan Zafar Syed, chairman of the Engro Group.
The company has made a significant contribution to ensuring Pakistan's energy security. It has extensive experience in the energy, petrochemical, and agricultural sectors.
During the meeting, the President of our country supported the company's participation in the implementation of projects in the chemical industry. The great potential for partnership in the development of livestock farming and the supply of its products was also noted.