Ўзбекистон Президенти “Engro Group” компанияси раҳбари билан ҳамкорлик режаларини муҳокама қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Покистонга давлат ташрифи доирасидаги ишбилармонлик тадбирлари давомида “Engro Group” компанияси раиси Аҳсан Зафар Сайид билан учрашув ўтказди.
Компания Покистоннинг энергетика хавфсизлигига катта ҳисса қўшиб, энергетика, нефть-кимё ва қишлоқ хўжалиги соҳаларида катта тажрибага эга.
Суҳбатда Президентими компаниянинг кимё саноатидаги лойиҳаларни амалга оширишда иштирок этишини қўллаб-қувватлади. Шунингдек, чорвачиликни ривожлантириш ва чорва маҳсулотларини етказиб бериш бўйича шериклик учун катта салоҳият мавжудлиги таъкидланди.

Президент Узбекистана обсудил планы сотрудничества с главой компании Engro Group
Очередным пунктом деловой программы государственного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева стала встреча с председателем компании Engro Group Ахсаном Зафаром Сайедом.
Компания внесла большой вклад в обеспечение энергетической безопасности Пакистана. Обладает большим опытом работы в сфере энергетики, нефтехимии и агросекторе.
В беседе Президент нашей страны поддержал участие компании в реализации проектов в химической промышленности. Отдельно отмечен большой потенциал для партнерства в развитии животноводства и поставках его продукции.