Ўзбекистон Президенти “HRL Group” компанияси раиси билан учрашди
Исломобод шаҳрида бўлиб ўтаётган Ўзбекистон – Покистон бизнес форуми доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “HRL Group” компанияси раиси Зоҳид Рафиқ билан учрашди.
Компаниялар гуруҳи қурилиш, тоғ-кон саноати ва энергетика соҳаларида фаолият юритувчи энг йирик корхоналар сирасига киради.
Ўзбекистон тажрибасини қўллаган ҳолда Покистондаги мис, олтин ва ўта муҳим минераллар конларида биргаликда геология-қидирув ишларини олиб бориш истиқболлари муҳокама қилинди.
Мамлакатимиз етакчиси компания раҳбарининг Покистон пойтахтида Имом Бухорий мажмуаси ва Самарқандда меҳмонхона қуриш ташаббусларини олқишлади.

President of Uzbekistan holds meeting with Chairman of HRL Group
As part of the ongoing Uzbekistan-Pakistan business forum in Islamabad, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with Zahid Rafiq, chairman of the HRL Group.
The group is among the largest companies operating in the construction, mining, and energy sectors.
Prospects for conducting joint geological exploration of promising deposits of copper, gold, and critical minerals in Pakistan, drawing on Uzbekistan’s experience, were reviewed.
The Leader of our country welcomed the initiatives of the company’s chairman to construct the Imam Bukhari complex in Pakistan’s capital and to build a hotel in Samarkand.