Ўзбекистон Президенти “HRL Group” компанияси раиси билан учрашди
Исломобод шаҳрида бўлиб ўтаётган Ўзбекистон – Покистон бизнес форуми доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “HRL Group” компанияси раиси Зоҳид Рафиқ билан учрашди.
Компаниялар гуруҳи қурилиш, тоғ-кон саноати ва энергетика соҳаларида фаолият юритувчи энг йирик корхоналар сирасига киради.
Ўзбекистон тажрибасини қўллаган ҳолда Покистондаги мис, олтин ва ўта муҳим минераллар конларида биргаликда геология-қидирув ишларини олиб бориш истиқболлари муҳокама қилинди.
Мамлакатимиз етакчиси компания раҳбарининг Покистон пойтахтида Имом Бухорий мажмуаси ва Самарқандда меҳмонхона қуриш ташаббусларини олқишлади.

Президент Узбекистана провел встречу с председателем компании HRL Group
В рамках проходящего в городе Исламабаде узбекско-пакистанского бизнес-форума Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с председателем группы компаний HRL Group Захидом Рафиком.
Группа входит в число крупнейших компаний, работающих в сфере строительства, горнорудной промышленности и энергетике.
Рассмотрены перспективы проведения совместных геологических исследований перспективных месторождений меди, золота и критических минералов в Пакистане с применением узбекского опыта.
Лидер нашей страны приветствовал инициативы главы компании о возведении комплекса Имама Бухари в столице Пакистана и строительстве гостиницы в Самарканде.