Латвиянинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
13 январь куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг Афғонистон бўйича Махсус вакили Исматулла Иргашев Латвия Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Гиртс Яунземс билан учрашди.
Суҳбат давомида томонлар икки томонлама ҳамкорликнинг асосий йўналишларини, шунингдек, Афғонистон контекстида савдо-иқтисодий, транспорт-логистика, маданий-гуманитар каби ўзаро ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини муҳокама қилдилар.
Гиртс Яунземс икки томонлама ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш ҳамда афғон йўналиши бўйича конструктив мулоқотни давом эттиришга умид билдирди.

Состоялась встреча с послом Латвии в Узбекистане
13 января Специальный представитель Президента Республики Узбекистан по Афганистану Исматулла Иргашев провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвийской Республики в Узбекистане Гиртсом Яунземсом.
В ходе беседы стороны обсудили ключевые направления двустороннего сотрудничества, а также перспективные направления торгово-экономического, транспортно-логистического и культурно-гуманитарного взаимодействия в контексте Афганистана.
Г.Яунзем выразил надежду на дальнейшее укрепление двустороннего сотрудничества и продолжение конструктивного диалога по афганскому треку.