Ўзбекистон ва Покистон ташқи ишлар вазирлари телефон орқали мулоқот қилди
12 январь куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Покистон Ислом Республикаси Сенатори, Бош вазир ўринбосари ва ташқи ишлар вазири Муҳаммад Исъҳоқ Дар билан телефон орқали мулоқот қилди.
Суҳбат бўлажак Олий ва юқори даражадаги учрашувларга тайёргарлик кўриш, уларнинг мазмунли кун тартиби ва кутилаётган натижаларига бағишланди. Стратегик шерикликни янада мустаҳкамлаш ва яқин келажакда амалий ҳамкорликни кенгайтириш устувор вазифа эканлиги таъкидланди.
Ўзбекистон ва Покистон ўртасидаги муносабатлардаги ижобий ўзгаришлар эътироф этилиб, мулоқот замирида ўзаро ишонч ва умумий англашувнинг мустаҳкам асоси эканлиги қайд этилди.

Министры иностранных дел Узбекистана и Пакистана провели телефонный разговор
30 декабря министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор с сенатором, заместителем премьер-министра и министром иностранных дел Исламской Республики Пакистан Мохаммадом Исхаком Даром.
Беседа была посвящена подготовке к предстоящим встречам на Высшем и высоком уровнях, включая их содержательную повестку дня и ожидаемые результаты. Дальнейшее углубление стратегического партнерства и расширение практического сотрудничества между Узбекистаном и Пакистаном в ближайшем будущем подчеркнуто как приоритетная задача.
Отмечена положительная динамика в отношениях между Узбекистаном и Пакистаном, подчеркнута прочная основа взаимного доверия и общего понимания, лежащая в основе диалога.