Ўзбекистон ва Қирғизистон ташқи ишлар вазирлари ўртасида телефон орқали мулоқот бўлиб ўтди
30 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Қирғиз Республикаси ташқи ишлар вазири Жеэнбек Кулубаев билан телефон орқали мулоқот ўтказди.
Икки томонлама муносабатларнинг жорий ҳолати va ривожланиш истиқболлари муҳокама қилинди, ўзаро манфаатли минтақавий va халқаро масалалар юзасидан фикр алмашилди, яқин ҳамкорлик ва мулоқотнинг муҳимлиги таъкидланди.
Мамлакатлар ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик va стратегик шериклик алоқаларини янада мустаҳкамлашга бўлган умумий интилишлар тасдиқланди.

Состоялся телефонный разговор между министрами иностранных дел Узбекистана и Кыргызстана
30 декабря министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Кыргызской Республики Жээнбеком Кулубаевым.
Обсуждены текущее состояние и перспективы развития двусторонних отношений, состоялся обмен мнениями по региональным и международным вопросам, представляющим взаимный интерес, подчеркнута важность тесной координации и диалога.
Подтверждена общая приверженность дальнейшему укреплению связей дружбы, добрососедства и стратегического партнерства между странами.