Ўзбекистон Президенти Қозоғистоннинг биринчи Президенти билан телефон орқали мулоқот қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 29 декабрь куни Қозоғистон Республикаси биринчи Президенти Нурсултон Назарбоев билан телефон орқали мулоқот қилди.
Суҳбат аввалида мамлакатимиз етакчиси ва Қозоғистоннинг биринчи Президенти яқинлашиб келаётган Янги йил байрами муносабати билан бир-бирларини самимий қутлаб, қардош мамлакатларимиз халқларига тинчлик, барқарорлик ва равнақ тилакларини изҳор этдилар.
Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатлари юксак даражага чиққани, шунингдек, кўп қиррали ҳамкорлик барча устувор соҳаларда изчил ривожланаётгани алоҳида мамнуният билан қайд этилди.

President of Uzbekistan holds a telephone conversation with the first President of Kazakhstan
On December 29, a telephone conversation was held between the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the first President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev.
In the beginning of the conversation, the leader of our country and the first President of Kazakhstan exchanged warm congratulations on the occasion of coming New Year, expressing best wishes for peace, stability and prosperity of the people of the two brotherly countries.
The high level of relations of friendship, good neighborliness, strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Kazakhstan was noted with special satisfaction, as well as continuous development of multifaceted cooperation in all priority areas of interaction.