Эрон элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
23 декабрь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоев мамлакатимиздаги Эрон Ислом Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Муҳаммад Али Искандарий билан учрашув ўтказди.
Учрашув давомида томонлар икки томонлама кун тартибидаги долзарб масалаларни кўриб чиқдилар, 2025 йилда сиёсий, савдо-иқтисодий ҳамда маданий-гуманитар соҳалардаги ҳамкорлик якунларини сарҳисоб қилдилар, шунингдек, 2026 йилга мўлжалланган ҳамкорликнинг устувор йўналишларини белгилаб олдилар.
Томонлар икки томонлама кун тартибидаги долзарб масалаларни муҳокама қилиш мақсадида ишчи алоқаларни давом эттиришга тайёр эканликларини билдирдилар.

A meeting with the Ambassador of Iran
On December 23, First Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Uzbekistan Mohammad Ali Eskandari.
During the meeting, the sides reviewed topical issues on the bilateral agenda, summarized the outcomes of cooperation in the political, trade and economic, as well as cultural and humanitarian spheres in 2025, and identified priority areas of cooperation for 2026.
The sides expressed their readiness to continue working contacts to discuss topical issues on the bilateral agenda.